Středa 26.6.2019 , Adriana
Hledat

Právě dnes

Středa | 26. Června 2019

Zpravodajství Zlín

Zdroj: Zlínský deník - Moje Zlínsko

Extrémní vedra rozžhaví Zlínsko. Chraňte se!

Ilustrační foto Zlínský kraj ve středu zasáhnou vedra. Rtuť teploměru vystoupá až na 35 °C.


Chraňte se před výhní na přímém slunci, varují odborníci

Ilustrační foto Tropická vedra zasáhnou ve středu i ve čtvrtek 27. června celou Moravu. Rtuť teploměru i na Slovácku vystoupá až ke 35°C. Podle Českého hydrometeorologického ústavu proto platí vysoký stupeň nebezpečí.


Kvůli nákaze salmonelou zaplatí Baťovka pokutu

Ilustrační foto Tři sta jedna tisíc zaplatí Krajská nemocnice T. Bati (KNTB) jako pokutu za to, že se v nemocnici nakazilo 68 lidí salmonelou. Třicet osm z nich bylo z řad pacientů, dalších třicet lidí byli zaměstnanci KNTB.


Zlínské dítě běhá v Austrálii i na Havajských ostrovech

David Rumpík, šéf Kliniky reprodukční medicíny ROZHOVOR/ Oddalování doby početí prvního miminka je prý zcela zásadní problém. Ideální věk je kolem dvacátého roku.  


Boj za přírodu: i z opuštěného ostrova vyklízeli odpadky

Domovský přístav jejich expediční lodě "Midnight Blue" dlouhé 38 stop je v dánské Kodani. Tomáš Brázdil a Marie Magdaléna Halatová poplují k ostrovům v Severním ledovém oceánu Špicberkům. V rámci Expedice Icy Serenity je chtějí obeplout. Zažili třítýdenní vlnu veder s teplotami nad třicet stupňů jen pár kilometrů od severního polárního kruhu. Byli u toho, když po celém Norsku panovaly lesní požáry.


Rekonstrukce křižovatky počkala na plynovod

Rekonstrukce ulice Družstevní. Práce na komplikované přestavbě nepřehledné křižovatky v luhačovické Družstevní ulici u domova pro seniory pokračují. Termín prací se oproti původnímu plánu o pár dnů posunul, aby se rekonstrukci podařilo zkoordinovat s obnovou plynového vedení.


Otrokovičtí zaplatí vyšší daň z nemovitostí

Ilustrační foto Zastupitelstvo Otrokovic schválilo zvýšení daně z nemovitostí. Majitelé nemovitostí tak v Otrokovicích od příštího roku zaplatí vyšší daň.


Nejlepší hasiči ve vyprošťování jsou ze stanice Zlín

Nejlepší hasiči ve vyprošťování jsou ze stanice Zlín FOTOGALERIE/ V pondělí dopoledne se uskutečnilo ve Slavičíně - Hrádku na Zlínsku pokračování letošního IV. ročníku soutěže ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel územního odboru Zlín. Soutěže se účastnilo celkem pět družstev, a to ze stanice Zlín, Luhačovice, Slavičín, Otrokovice a Valašské Klobouky.  


Konference na univerzitě ve Zlíně: Baťův odkaz Evropě

Fakulta managementu a ekonomiky UTB ve Zlíně. Akademičtí pracovníci, podnikatelé i zástupci veřejné správy z celé republiky se 18. září 2019 sejdou v Baťově Zlíně, kde budou diskutovat nad odkazem jednoho z nejúspěšnějších podnikatelů světa v obuvnickém průmyslu. Akci pořádá Fakulta managementu a ekonomiky společně s Nadací Tomáše Bati.  


Radost míří na Valašsko: krajskou Vesnicí roku je Ratiboř

obec Ratiboř - Obecní úřad Veliká radost zavládla v Ratiboři na Vsetínsku. Obec s necelými dvěma tisíci obyvateli se stala Vesnicí roku Zlínského kraje pro rok 2019.


VIDEO: Sváteční mše přilákala do zlínského parku stovky věřících

Mše svatá k svátku Těla a Krve Páně ve zlínském Parku Komenského. 23.6.2019 VELKÁ FOTOGALERIE / Stovky lidí zaplnily v neděli dopoledne park Komenského ve Zlíně, aby mohli prožít slavnost Těla a Krve Páně, zvanou také Boží Tělo.


Parádní Holešovská regata bavila tisíce lidí. Podívejte se

Holešovská regata 2019 VELKÁ FOTOGALERIE / Hudební hvězdy jako Vašo Patejdl, Tatabojs či Richard Krajčo roztančily v pátek a v sobotu areál u holešovského zámku. Festival Holešovská regata, který kromě muziky nabídl také přehlídku netradičních plavidel a spoustu zábavy pro celou rodinu, přilákal tisíce lidí.


Přívalový déšť se přehnal přes Zlínský kraj

Ilustrační foto  Sobotní přívalové deště které se v sobotu přehnaly přes Zlínský kraj, zaměstnaly hasiče především v Kroměříži. 


VIDEO: Zlínští dobrovolní hasiči změřili své síly v požárním sportu

Dvacátý ročník O pohár primátora v požárním sportu /FOTOGALERIE/ Třináctka družstev Sboru dobrovolných hasičů (SDH), které patří pod Statutární město Zlín, změřila v sobotu na hřišti Lhotka své síly při jubilejním dvacátém ročníku O pohár primátora v požárním sportu.


Klíšťata útočí, v kraji jsou už dva první případy encefalitidy

Ilustrační foto „Čtyři klíšťata jsem už letos vytáhla manželovi, dětem pak každému dvě,“ uvedla Marie Dohnalová ze Zlínska. Z možné nákazy si zatím těžkou hlavu nedělá. Krajská hygienická stanice Zlínského kraje ale již potvrdila dva případy onemocnění klíšťovou meningoencefalitidou.


Rozhodnuto a hejtman se pěkně čertí! Nová nemocnice ve Zlíně zatím nebude

Hejtman Jiří Čunek Jsou to podrazáci. Podvedli nás, zlobil se hejtman. Neslíbili jsme hlasovat pro schválení záměru, kontroval šéf hnutí ANO. Situace vyvolává koaliční nestabilitu, varuje STAN.


Pyrotechnika? Radnice ve Zlíně zpřísňuje její používání

Ilustrační foto Radnice ve Zlíně zpřísňuje podmínky pro používání pyrotechniky. Za tím účelem schválilo ve čtvrtek zastupitelstvo novou obecně závaznou vyhlášku o podmínkách jejího používání. Důvody pro její přijetí jsou zejména ochrana zdraví a majetku obyvatel, ochrana zvířat před nepříznivými účinky hluku a zamezení narušování nočního klidu a občanského soužití.


Pozor! Zlínská poliklinika na den zavře

Poliklinika ve Zlíně Zlínská poliklinika bude pro veřejnost zavřená v pondělí 24. 6. z důvodu odpojení od elektrické energie.


Výstavba nové krajské nemocnice? Investiční záměr zastupitelstvem neprošel

20. zasedání zastupitelstva Zlínského kraje - pátek 21. 6. 2019 /FOTOGALERIE/ Krajští zastupitelé v pátek ráno na svém zasedání odmítli investiční záměr výstavby nové krajské nemocnice "na zelené louce“ ve Zlíně-Malenovicích. Hejtman potřeboval 23 hlasů z celkové počtu 45 možných. Pro bylo 21 zastupitelů, registrováno 41. Usnesení nebylo schváleno.


Ušetřete před dovolenou! Kde ve Zlíně seženete nejlevnější eura?

Ilustrační foto Až 144 korun mohou lidé ušetřit při směně 100 eur za koruny, pokud si vyberou směnárnu s nejlepším kurzem. Dle průzkumu Deníku, který se dotazoval včera (20.6.) v čase 9.40 až 11.30 hodin jako běžný zákazník.


Zvládnete, co hasiči? Podívejte se

XXIV. ročník Memoriálu Františka Fraita v extrémních sportech /FOTOGALERIE/ Celkem 36 profesionálních a dobrovolných hasičů muselo ve čtvrtek zdolat těžký terén plný prudkých stoupání a hlubokých strží, skalní útvar, slanění lomu, traverz a především kilometry běhu a jízdy na horském kole.


Novinky ve Slavičíně? 500 stromů navíc a polňačky budou atraktivnější

Ilustrační foto Slavičínská radnice hodlá vysázet pětistovku stromů do linií v místech původních polních cest. „Chceme obnovit původní funkce krajiny, jakými jsou zadržování vody, útočiště pro drobné živočichy a hmyz a také vytvořit a zkvalitnit pro lidi trasy k procházkám a pro trávení volného času,“ vysvětlil důvod investice starosta města Tomáš Chmela.


Otrokovický Continental utržil méně. I kvůli Asii

Continental Barum v Otrokovicích. Ilustrační foto Otrokovická pneumatikárna zveřejnila, jak se jí dařilo v roce 2018. Do skupiny Continental Otrokovice patří společnosti Continental Barum s.r.o., Continental výroba pneumatik, s.r.o. a Continental HT Tyres, s.r.o.


Rozpad tkáně, bolest i neplodnost. Zlín bude mít centrum pro léčbu endometriózy

Gynekologická operace. Ilustrační foto Bolest a zase bolest. Celý měsíc, pořád dokola. Někdy větší, jindy o něco málo slabší, deset dní v měsíci nesnesitelná.


Hejtman překročil Rubikon, říkají Soukromníci a zvažují žalobu k Ústavnímu soudu

Zastupitelstvo Zlínského kraje 17.6.2019. Jiří Čunek. "Hejtman Jiří Čunek stále nemá souhlas většiny zastupitelů k výstavbě nové nemocnice a k jeho prosazení je schopen udělat doslova cokoliv,“ uvedli zastupitelé z řad Soukromníků Ivo Valenta a Michal Dvouletý. Dodávají, že hejtman překročil Rubikon: důsledky jednání hejtmana už nelze vzít zpět. „Pokud zastupitelstvo schválí novou nemocnici, obrátíme se na ministerstvo i Ústavní soud,“ upozorňují.