Nedělě 24.1.2021 , Milena
Hledat

Právě dnes

Nedělě | 24. Ledna 2021

Zpravodajství Zlín

Zdroj: Zlínský deník - Zlínsko

Zemřel známý hradišťský kouzelník Jaroslav Hadaš

Jaroslav Hadaš, kouzelník z Uherského Hradiště. Ve věku 76 let zemřel po covidovém onemocnění v sobotu 9. ledna 2021 kouzelník Jaroslav Hadaš.  


OBRAZEM: Blátivé bobování si děti užívaly s radostí

Ve Zlíně se bobovalo na zbytcích sněhu vedle lyžařského svahu. "Blátobobování" dětem nevadilo. Ve Zlíně se bobovalo na zbytcích sněhu vedle lyžařského svahu. "Blátobobování" dětem nevadilo.


Vakcínu proti covid-19 dostalo do pátku v kraji už 5 664 lidí

V Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně začalo očkování proti covidu. 4. ledna 2020 Celkem 11 700 očkovacích dávek vakcíny proti onemocnění covid-19 zatím dorazilo do Zlínského kraje: naočkování z nich bylo 5 664 lidí. Uvedl to po čtvrtečním jednání krajského krizového štábu hejtman Radim Holiš.


Archeologové v Hradišti narazili na bohaté naleziště z dob třicetileté války

Archeologové v Hradišti narazili na bohaté naleziště z dob třicetileté války FOTOGALERIE/ Tisíce artefaktů z 16. - 18. století, mezi nimiž nechybí desítky beden keramiky, stříbrné mince, přezky, dýmky, zlomky skleněných nádob, a nespočet dalších novověkých nálezů, objevili v těchto dnech v centru Uherského Hradiště archeologové Slováckého muzea.


Zlínská zoo bilancuje. Obrovské finanční ztráty, nové expozice i cenná mláďata

Mládě mravenečníka čtyřprstého Uzavření areálu na 112 dnů a ztráty vlastních příjmů. Na druhé straně jedinečná mláďata, otevření nových expozic a obrovská podpora veřejnosti. Rok 2020 byl pro Zoo Zlín podle mluvčí Romany Bujáčkové náročný, po chovatelské stránce však patřil k těm nejúspěšnějším.  


Zmizelé vzorky z otrávené Bečvy? Nevíme, kde skončily, stěžují si rybáři

Odstraňování následků masivního úhynu ryb v řece Bečvě v Hranicích, pondělí 21. září 2020 Čtyři měsíce po ekologické havárii na řece Bečvě, při které na úseku od Valašského Meziříčí až po Přerov uhynuly po otravě kyanidem desítky tun ryb, se rozhořel nečekaný spor. Rybáři upozorňují na nejasnosti kolem vzorků kontaminované vody, které odebrali jako první, a o jejichž dalším osudu nemají žádné informace. Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) ale výhrady odmítá.


Hasiči cvičili na zamrzlém ledě. Podle nich mnozí lidé nedokáží posoudit rizika

Cvičení krajských hasičů na slepém rameni řeky Moravy v Otrokovicích. Opakování pravidel bezpečnosti, obecné zásady provádění záchrany z vody a zamrzlé vodní hladiny a také postupy provádění předlékařské první pomoci při hypotermii K tomu zdokonalování jednotlivých způsobů záchrany s ohledem na různé tloušťky a nosnosti ledu, rychlost zásahu, jednotlivé dostupné věcné prostředky pro záchranu a další dovednosti, nacvičovali krajští hasiči - instruktoři tento týden na slepém rameni řek Moravy v Otrokovicích.


Dnes je výjimečný den 21. století – 21. ledna 2021

Dnešní magické číslo 21? Jedna zajímavost, která se přihodí jen „vyvoleným“ generacím. Dnešní datum v kalendáři je zvlášť specifické – 21. leden 21. roku 21. století.


Jak fungují restaurace a bary v koronavirové době temna? Přečtěte si

Okénkový prodej. Ilustrační foto S mimořádně bídnými časy se od poloviny prosince potýkají provozovatelé a majitelé hospod, restaurací a barů ve Zlínském kraji. Kvůli nařízení státu uzavřít tyto provozovny, zbyla tisícům kuchařů, číšníků a obslužného personálu pouze státní podpora.


Na rehabilitace malého Adámka lidé vybrali přes šedesát tisíc

Malý Adámek trpí mozkovou obrnou Malý Adámek ze Zlínska přišel před devíti lety na svět společně se svou sestrou, dvojčetem Adélkou. Rodiče mezi dětmi sice viděli rozdíl, ale do dvou let jejich věku věřili, že se to změní. Opak byl ale pravdou a Adámkovi byla diagnostikována mozková obrna, která postihla všechny čtyři končetiny a také jeho psychomotorický vývoj.


Kemp na úpatí Chřibů koupila radnice. Přišel na necelé tři miliony korun

Kemp v zimním hávu. Od Autoklubu Staré  Město jej koupila obec Velehrad. Přišel na necelé tři miliony korun. FOTOGALERIE/ Stovky rekreantů z celé naší země i ze zahraničí se během 55 let vystřídaly v rekreačním kempu Autoklubu Staré Město, nacházejícím se necelý kilometr za Velehradem, směrem k Salaši.


V kraji dostalo vakcínu přes pět tisíc lidí, proočkovat je potřeba až 70 procent

Krajský koordinátor pro očkování, Jiří Lučan ROZHOVOR/ Ve Zlínském kraji začalo očkování proti nemoci covid-19. Zatím jde podle slov krajského koordinátora pro očkování Jiřího Lučana bez problémů.  


Alejí roku ve Zlínském kraji je letos ta z Vizovic

První místo v anketě Alej roku ve Zlínském kraji vybojovala letos zámecká alej ve Vizovicích se 125 hlasy. První místo v anketě Alej roku ve Zlínském kraji vybojovala letos zámecká alej ve Vizovicích se 125 hlasy. “V desátém ročníku soutěžilo 132 alejí a stromořadí ze všech krajů Česka, pro které hlasovalo bezmála sedm tisíc lidí,“ řekla Karolina Kostićová z pořádajícího sdružení Arnika.


VIDEO: V kraji naočkovali první seniory 80+. V Kroměříži jsme byli u toho

Očkovací místo v Kroměřížské nemocnici. První očkování seniorů 20. ledna 2021. „Jdete na očkování? Tak mě následujte,“ oslovuje administrativní pracovnice starší paní. Ta dorazila, jako ten den desítky dalších, na očkování proti onemocnění covid-19 do Kroměřížské nemocnice. Jako doprovod si sebou dvaaosmdesátiletá paní Ludmila Nedělová svého syna a snachu.


Myslivci vyrážejí ke krmelcům se zásobami potravy pro zvěř

Myslivci se musejí v zimě vypravit s vhodnými krmivy za zvěří. Kvalitní seno, jádra, žaludy, kaštany, usušená letnina a sůl, patří v zimním období do jídelníčku lesní i polní spárkaté a drobné zvěře. Bez naplněných krmelců a zásypů by dvou – i čtyřnozí „zákazníci“ jen stěží přežili zimní čas.


Lidé poskládali řetěz ze svíček k 52. výročí úmrtí Jana Palacha

Lidé 19. ledna 2021 na Gahurově prospektu ve Zlíně pokládají svíčky do řetězu. Uctili tak odkaz Jana Palacha Sedm stovek metrů dlouhý řetěz ze svíček dnes v centru Zlína připomněl 52. výročí úmrtí Jana Palacha. Svíčky v metrových rozestupech lidé poskládali do řady na svahu pod Památníkem Tomáše Bati.


Nákup pastelek, sešitů nebo oblečení dětem? Ve Zlíně v klidu a bez návalů

Takto vypadaly některé prodejny po otevření 19. ledna 2020 ve Zlíně. „Konečně, už jsme potřebovali školní potřeby, dětem docházely sešity a doma jsme neměli kalendář, jsem moc ráda, že jsme to dnes mohli pořídit,“ svěřila se Zuzana Procházková ze Zlína, která právě mířila z prodejny papírnického zboží s taškami nakoupených školních potřeb.


Nemocnice jsou stále plné. Olga Sehnalová děkuje zdravotníkům za nasazení

Péče o pacienty s covidem. Ilustrační foto "Děkuji z celého srdce, vydržte," vzkazuje náměstkyně hejtmana zdravotníkům. Ačkoliv ve Zlínském kraji klesl oproti minulému týdnu počet nově hlášených covid-19 pozitivních případů téměř o polovinu, lidí, které vážný průběh onemocnění připoutal na nemocniční lůžko, neubývá.  


Skanzen přišel o třetinu návštěvníků, zlínská zoo tratila 15 milionů

Areál Valašské dědiny v rožnovském skanzenu. Ilustrační foto Epidemie koronaviru se v uplynulém roce výrazně podepsala na návštěvnosti tradičních turistických cílů v regionu. Kvůli vládním protiepidemickým opatřením musely být oblíbené destinace dlouhé měsíce uzavřené, dorazilo tak o desítky tisíc návštěvníků méně, než v jiných letech. Finanční ztráty se pohybují v milionových částkách.


Hory východní Moravy jsou v obležení běžkařů. Podívejte se

Běžkaři v Hostýnských vrších v okolí Tesáku a Trojáku. FOTOGALERIE/ Lyžařské areály jsou sice z rozhodnutí vlády uzavřené, ale pro milovníky bílé stopy se nabízí řada míst, kde lze využít bohatou nabídku upravených běžeckých tras. Například v Bílých Karpatech hlásí běžkaři projetou stopu z Kamenné búdy na nejvyšší karpatský vrchol.


Piráti v kraji mají dvojku a trojku pro podzimní volby do sněmovny

Ilustrační foto Po nedávném zvolení lídra kandidátky pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny Františka Elfmarka si členové krajského fóra opoziční strany vybrali další kandidáty.


Na pět set tun soli za víkend. Mrazy dávají zabrat i silničářům

Ilustrační foto. Zatímco většina lidí v regionu si užívala to pravé zimní počasí, silničáři mají za sebou poměrně složitý víkend.


Ve Zlínském kraji začnou očkovat i praktici, hejtmanství spustilo infolinku

Očkování proti covidu. Ilustrační foto Informační telefonní linku určenou seniorům ve věku 80 a více let spustilo o víkendu vedení Zlínského kraje.


Zimní pohádka v lázních. Podívejte se na zasněžené Luhačovice

Zima v Luhačovicích. 16. ledna 2021 Sníh, slunce a mráz. Bílou zima proměnila i ulice a parky v Luhačovicích. Náhledněte do zasněžených lázní v naší galerii.


Sáňkaři i běžkaři vzali útokem Velké Karlovice. Podívejte se na tu zimní selanku

Zasněžené Velké Karlovice v lednu 2020. Sjezdovka Razula. Točily se tam seriály Doktor Martin, Strážmistr Topinka i pohádka Největší dar, v sobotu 16. ledna ale do Velkých Karlovic, pokrytých čtyřiceticentimetrovou sněhovou peřinou, nemířily filmové štáby, nýbrž davy vyznavačů zimních radovánek.