Pátek 20.4.2018 , Marcela
Hledat

Právě dnes

Pátek | 20. Dubna 2018

Zpravodajství Zlín

Zdroj: Zlínský deník - Moje Zlínsko

Mladou ženu srazil ve Zlíně vlak. Policisté pátrají po její tožnosti

Boty, které měla žena na sobě. Zlínští kriminalisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po totožnosti mladé ženy, kterou ve čtvrtek krátce před půl osmou večer srazil ve Zlíně vlak.


Kauza hospodaření Krajské nemocnice T. Bati: po téměř dvou letech padla obžaloba

Areál krajské nemocnice T. Bati. Ze zločinu zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě a zločinu porušení povinnosti při správě cizího majetku, byla ve středu u Okresního soudu ve Zlíně v souvislosti s jednou z nemocnic v kraji podána obžaloba na devětapadesátiletou ženu.


Ochranná oblast ptačího pseoudomoru zasáhla i obce na Slovácku

Newcastleská choroba, neboli pseudomor drůbeže se objevil v Šanově. Utraceno bylo již  70 slepic. Pro drůbež smrtící nákaza, takzvaná newcastleská choroba, známá taktéž jako pseudomor drůbeže, zasáhla svým pásmem dozoru i region Slovácka.


Jak se léčí rakovina prostaty? Fungují léky na erekci? Ptejte se urologa

Primář Grepl - urologie Co může varovat před rakovinou močového ústrojí nebo prostaty? Jak takové nemoci léčit? A jsou vlastně účinné volně prodejné léky na erekci? Nejen na to se můžete zeptat MUDr. Michala Grepla, nového primáře urologického oddělení ve zlínské Baťově nemocnici. Ptejte se již nyní, Michal Grepl vám bude odpovídat ve středu 25. dubna mezi 14 – 15 hodinou.


O oddělení budu i nadále mluvit jako o „svém“. Budoval jsem ho 22 let

Jaromír Bernátek /ROZHOVOR/ Koncepci představenou hejtmanstvím pro Deník komentoval předseda okresního svazu České lékařské komory Jaromír Bernátek, bývalý primář oddělení nukleární medicíny, které bylo sloučeno s radiologií. Primářem sloučených oddělení byl jmenován Jiří Tesař. Předseda zlínské lékařské komory tak z nemocnice odchází. Jak hodnotíte zveřejněnou koncepci?


Koncepce zdravotnictví budí rozpaky

Jiří Čunek Tak už máme jasněji. Jak by mělo fungovat zdravotnictví v kraji a jak budou řízeny nemocnice informoval zastupitele i odbornou veřejnost hejtman Jiří Čunek. Společně s ředitelem nemocnic Radoslavem Maráčkem a dalšími přizvanými lékaři, primáři jednotlivých oddělení a ekonomickými odborníky představil na semináři dlouho očekávanou koncepci.


Pozor na rychlost! Policie dnes měří na mnoha místech Zlínského kraje. Víme kde

Ilustrační foto /TABULKA/ Speed marathon 2018 – tak zní název akce, v jejímž rámci ve středu policisté s radary vyrazili na vytipovaná místa v kraji měřit rychlost řidičů.


Nepropásněte! Předškoláci z Fryštáku v dnešním Zlínském deníku

Ilustrační foto. Na stránkách tištěných novin představujeme děti z mateřských škol našeho regionu.


V naší porodnici jsme zažili i 18 porodů za den

Marcela Henčlová /ROZHOVOR/ Nenechává nikoho chladným nebo názorově neutrálním. Pacientky ji buď zbožňují, nebo kritizují. Nic mezi tím. A není se čemu divit. Jednoznačně si stojí za svými názory a nebojí se je říci nahlas. Ať už jde o pacienty nebo lékaře. Její hlas zní i v jednáních s vedením nemocnice za lékařské odbory. Způsob řeči, bohorovný klid i tón hlasu naznačuje, že Marcela Henčlová je ženou na svém místě.


Chtěla mít malou tanečnici, teď svádí boj o každý den

Marie Vaněčková s dcerkou Mariankou Příběh maminky a dcery s nemocí, který doslova bere dech.


Kabelkový veletrh: ženy koupily kabelky za 67 tisíc

Kabelkový veletrh 2018 v Městském divadle ve Zlíně. Oči svítící nadšením, úsměv na tváři a patnáct kabelek navěšených na ruce. Maximální spokojenost čišela v pondělí krátce po patnácté hodině z Jany Žajdlíkové z Březnice u Zlína: udělala si totiž radost jako stovky dalších žen a přišla nakupovat kabelky na veletrh do Městského divadla Zlín. Akci už tradičně uspořádala zlínská Naděje a Zlínský deník.


I přes loňské jarní mrazy se pálilo

Ilustrační foto. Obyvatelé Klečůvky již po osmnácté koštovali, kdo napálil nejlepší slivovici. Všichni soutěžící anonymně hodnotili přihlášené vzorky. Soutěže se zúčastnilo osmnáct šťastlivců, kterým ovoce nepomrzlo.


Pálená taška vrátí zámek do původní podoby

Státní zámek ve Vizovicích. Architektonicky čistá zámecká budova ukrývající bohatě zařízené interiéry ve stylu baroka, rokoka, empíru a biedermeieru se dočká opravy střechy, komínů i krovů. Provoz zámku však zůstává beze změn. Probíhající stavební práce neomezí ani konání slavnostních ceremoniálů v reprezentačním sále.


Kola a zase kola. Sobota patřila milovníků motorismu. Podívejte se

Na 2. ročníku automobilové show CzechDrive si přišli na své zejména zarytí automobiloví fanoušci. Počty exponátů se vyšplhaly téměř ke dvou stovkám. Na 2. ročníku automobilové show CzechDrive si přišli na své zejména zarytí automobiloví fanoušci. Počty exponátů se vyšplhaly téměř ke dvou stovkám.


Voda nad zlato. Kraj trpí suchem

Ilustrační foto. Sucho a zase jen sucho nás zřejmě čeká i letos. Nedostatek vody a s tím spojené například problémy se zaléváním či napouštěním bazénů prozatím nejde podle odborníků po vzoru loňska vyloučit.


Divadlo plné kabelek. Pomoct dobré věci můžeme už dnes

Kabelkový veletrh. Ilustrační foto Červená, modrá, růžová, s ozdobami nebo hladká bílá. Řeč je především o kabelkách. Už dnes začíná Kabelkový veletrh NADĚJE a Zlínského deníku. Výtěžek z letošního ročníku využije organizace k pokračování stavby zahradní pergoly u Domu pokojného stáří.


Kabelkový veletrh bude mít ve Zlíně i podzimní dozvuk

VÝMĚNA UŠÍ NA POČKÁNÍ. Dílo má úsměvný název. Doris Tesárková Oplová jej namalovala na plátně akrylovými barvami. Podepsáno je uměleckým pseudonymem Edward Wolf a bude k němu přiložen i certifikát pravosti. Do sbírky pro Naději má přinést příjemný finančn Už v pondělí odpoledne. Řeč je o vyhlášené charitativní akci s názvem Kabelkový veletrh. Pořádá ho Naděje Zlín a Deník. Uskuteční se od 15 hodin do 18 hodin ve foyer divadla ve Zlíně.


Veterinární karanténa na Zlínsku. V chovu drůbeže v Šanově se objevil pseudomor

Newcastleská choroba, neboli pseudomor drůbeže se objevil v Šanově. Utraceno bylo již  70 slepic. /VIDEO, FOTOGALERIE/ Po africkém moru prasat (AMP) přišla pro chovatele na Zlínsku další rána. Veterináři v pátek potvrdili v chovu drůbeže v Šanově tzv. Newcastleskou chorobu neboli pseudomor drůbeže.


Oprava čistírny v Kašavě přijde na 30 milionů. Lidí se nijak nedotkne

Ilustrační foto. Kompletní opravy se dočká čistírna odpadních vod, do níž se už v Kašavě pustila zlínská společnost Vodovody a kanalizace.


V Provodově obnoví starou sušírnu ovoce

Ilustrační foto. Tradici sušení ovoce původním způsobem chtějí oživit v Provodově. Obec se proto pustila do opravy sušírny, která je hodně poničená. Objekt byl obci darován vloni v lednu od jednoho z obyvatel.


Koupi Společenského domu Otrokovice město zatím neodmítá ani nepřijímá

Společenský dům v Otrokovicích. Hojně navštěvované kino, oblíbenou cukrárnu a třeba i knihovnu, do které se něco nachodila. Společenský dům v Otrokovicích s tím vším v době jeho největší slávy pamatuje dvaaosmdesátiletá Marie Šmiková. Bydlí nedaleko a z pohledu na budovu jí je smutno. V zadní části objektu opadává zvenku omítka, celý objekt působí zchátrale. A to se jedná o kulturní památku.


Okolí kapličky v Hostišové už brzy zvelebí

Obec Hostišová Do úpravy okolí kapličky na návsi se už brzy pustí v Hostišové. Náklady místostarosta Michal Mynář vyčíslil na 650 tisíc korun, obec má podanou žádost o dotaci ze Zlínského kraje. Zatím ale rozhodnutí neví.


Czech Drive opět nabídne podívanou pro rodiny s dětmi

první ročník výstavy aut, veteránů, závodniček.... ve Zlíně Větší prostor, více vystavovatelů, větší zájem veřejnosti. Druhý ročník výstavy automobilů a motocyklů v centru Zlína Czech Drive z dílny organizátorů nejlepšího motoristického podniku v tuzemsku Barum Czech Rally by měl v sobotu nabídnout hned několik novinek.


Pódiu na náměstí Míru ve Zlíně staví pevné základy

Stavba stálého pódia na náměstí Míru ve Zlíně. FOTOGALERIE / Mimo pěší zónu na náměstí Míru ve Zlíně na přilehlé travnaté ploše v těchto dnech město staví novou zpevněnou plochu pro pódium, které tak umožní jeho celoroční využití.


Ze staré školy vzniknou nové byty. Na sociální bude dotace

Sociální byt, ilustrační foto. Čtyři nové byty vybudují v Nedašově. „Jeden z nich bude veden jako sociální,“ vysvětlila starostka Alena Nováková.