Nedělě 25.8.2019 , Radim
Hledat

Právě dnes

Nedělě | 25. Srpna 2019

Zpravodajství Zlín

Zdroj: Zlínský deník - Moje Zlínsko

VIDEO: Zlínem a okolím projelo 140 kamionů. Jeden i s Baťou

Truck sraz Zlín. Sobota 24. srpna 2019 FOTOGALERIE / Na 140 naleštěných kamionů se letos sjelo na Truck sraz Zlín. Také v sobotu vyrazily na spanilou jízdu po okolí, například v samotném krajském městě na ně čekaly davy lidí. Poté si je všichni mohli pěkně zblízka prohlédnout v nedalekých Březůvkách, kde byl připravený i bohatý doprovodný program.


Zažít historii na vlastní kůži v dřevěnicích

Ilustrační foto. Roubené chalupy ve Valašských Kloboukách otevřou své dveře a nechají působit kouzlo tradic a řemeslného fortele.


Dželadí chlapeček si už hraje venku ve výběhu

Zlínská zahrada je jedinou českou zoo, ve které návštěvníci mohou vidět mláďata dželad. Letos v březnu se tlupa rozrostla o dalšího samečka. FOTOGALERIE / Početná tlupa dželad ve zlínské zoo se v letošním roce opět rozrostla. Sameček se narodil letos v březnu. Teprve nyní však naplno dovádí v prostorném výběhu. Společnost mu dělá tlupa 5 dospělých jedinců a 8 mláďat, která se v ZOO Zlín podařilo od roku 2014 úspěšně odchovat.


VIDEO: Průjezd kamionů rozzářil noční Zlín

Truck Sraz Zlín 2019 FOTOGALERIE / Stovky lidí olemovaly nejen Třídu T. Bati, aby si ve Zlíně užili spanilou jízdu kamionů. Ta je součástí tradičního Truck srazu. Ještě před odjezdem si mohli příznivci krasavce prohlédnout u městských lázní.


Zpoždění až tři čtvrtě hodiny. Provoz MHD komplikovaly opravy silnic

Trolejbus zlínské MHD. Ilustrační foto Stavební práce na některých komunikacích ve Zlíně v pátečních odpoledních hodinách výrazně zasáhly do provozu MHD.


Muže s glykemickým šokem lidé překračovali, vypráví řidič

Řidič MHD a trolejbusů ve Zlíně. Už od mala se mu líbila velká auta a jednou je chtěl také řídit. Proto se také vyučil coby opravář zemědělských strojů a zařízení. I díky tomu už od roku 2004 pracuje Pavel Veselý z Nětčic na Kroměřížsku jako řidič trolejbusů a MHD ve Zlíně.


Dobré rodiče nahradit nelze, říká ředitelka dětského domova

Eva Čapková, ředitelka Dětského domova a Základní školy ve Vizovicích ROZHOVOR/ Eva Čapková je ředitelkou Dětského domova a Základní školy ve Vizovicích dvacet let. I přesto, že je to psychicky náročná práce, miluje ji.


Ševci hledají dalšího Poznara a Jiráčka. Nábor zpestří různé soutěže a hry

Ilustrační fotografie. Fotbalisté Zlína se po rozpačitém vstupu do sezony zvedli. Ve FORTUNA:LIZE zvládli dva duely po sobě a tabulkou se sunou vzhůru. Fanoušci velebí střelce Poznara, chválí kapitána Jiráčka a oceňují Argentice Podia či stopera Buchtu. 


Záchranáři získají techniku umožňující 3D simulaci mimořádných událostí

Ilustrační foto Záchranáři ze Vzdělávacího a výcvikového střediska Zlín, obdrží techniku umožňující 3D simulaci mimořádných událostí. Předání potřebné IT techniky a softwaru schválila krajská rada.


Pozor. Dnes začíná uzavírka klíčové ulice

Kompletní uzavírka ulice 2. května potrápí od čtvrtka 22. 8. až do neděle 25. srpna 2019 řidiče ve Zlíně. FOTOGALERIE/ Kompletní uzavírka ulice 2. května potrápí ode dneška až do neděle 25. srpna 2019 řidiče ve Zlíně. Dotčená ulice bude neprůjezdná v úseku od ulice Sokolská po most u Januštice ve Zlíně. Důvodem je pokládka nových živičných vrstev.  


Nemocnice skončily v plusu. Rostly i mzdy

Ilustrační foto Čtyři nemocnice vlastněné Zlínským krajem dosáhly k 30. červnu letošního roku celkového kladného výsledku ve výši 50,866 milionu korun a jejich celkový čistý obrat činil 3,736 miliardy korun.


Osvětlené kamiony projedou napříč Zlínem

Truck sraz Zlín „Když projíždím s kolonou trucků, cítím, že všichni lidé kolem jsou tam kvůli nám, a to si moc užívám,“ říká milovník truck srazů Vladimír Kubáň. Toho ve Zlíně se účastní poprvé. „Pocházím z Novojičínska, mám to do Zlína kousek, proto jsem se rozhodl letos zúčastnit ,“ dodává.


Rozhodnuto. Kraj vsadil na čtyři osvědčené provozovatele linkových autobusů

Ilustrační foto ČSAD Uherské Hradiště, Krodos Bus, ČSAD Vsetín, Arriva Morava. Tito dopravci budou od 15. prosince do 31. prosince 2021 zajišťovat linkovou autobusovou dopravu ve Zlínském kraji. V pondělí o tom rozhodla Rada Zlínského kraje.  


Primátor Plzně navštívil Zikmunda

Martin Baxa popřál legendárnímu cestovateli ke stým narozeninám. Legendárního cestovatele a plzeňského rodáka Miroslava Zikmunda navštívil primátor Plzně Martin Baxa, aby mu dodatečně pogratuloval k letošním stým narozeninám.


Další hlasování o KNTB. Dostane nová studie zelenou?

Ilustrační foto Stavět na zelené louce ve Zlíně – Malenovicích, nebo rekonstruovat a modernizovat současnou Krajskou nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně (KNTB)? To je otázka, která stále rozděluje veřejnost ve Zlínském kraji.


Nové pelíšky pomůžou předčasně narozeným a nezralým miminkům

Zástupci Nedoklubka přivezli do Zlína vedle čtyř speciálních pelíšků pro jednotlivá miminka a jednoho pro dvojčata také další dárky pro rodiče novorozenců. Organizace Nedoklubko, která v České republice podporuje rodiny předčasně narozených a nezralých dětí, věnovala Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně (KNTB) pět unikátních pelíšků určených právě pro péči o ta nejmenší a nejzranitelnější miminka.


Na Trnkobraní jsme už jako doma, říká zpěvák kapely Mirai

Festival Trnkobraní 2019 ve Vizovicích. Skupina Mirai /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ Potřetí za sebou přijela na Vizovické Trnkobraní vystoupit i kapela Mirai. „Strašně rádi sem jezdíme, a nevím, jestli je to tím, že tady teče slivovice proudem nebo jestli jsou tady lidi líp naladění. Zkrátka fakt reagují super a opravdu tady rádi hrajeme. Dá se říct, že už jsme tady skoro doma,“ říká zpěvák a kytarista kapely Mirai, Mirai Navrátil v rozhovoru pro Deník.


Barumka to nejsou jen závody, ale také skvělí fanoušci

Barum Czech Rally Zlín 2019 - fanoušci /FOTOGALERIE/ Radost, fandění, adrenalin, burácení motorů. To vše znamená Barum Czech Rally Zlín, nejprestižnější motoristická soutěž u nás. Letošní 49. ročník je již za námi.


VIDEO: Festival Toulavej se zatoulal do Zlína. Našel si hned své příznivce

Folkový festival Toulavej ve Zlíně 2019 /FOTOGALERIE/Po šesté a přesto poprvé, se na nádvoří zlínského zámku konal festival folkové muziky a přátelské pohody s názvem Toulavej, kam se akce přesunula z Holešova.


OBRAZEM: Krajské dožínky v Kroměříži nabídly spoustu zábavy

Dožínky Zlínského kraje 2019 v Kroměříži Podívejte se na fotogalerii plnou krásných snímků ilustrujících zajímavé dění na letošních dožínkách.


Trnkobraní dokáže rozvášnit davy. Podívejte se na fotogalerii plnou emocí

Vizovické Trnkobraní 2019 - mezi účastníky festivalu Trnkobraní 2019 ve Vizovicích nabízí spoustů příběhů účastníků. Náš fotograf se je pokusil zachytit.


VIDEO: V parádní atmosféře jedlík spořádal 190 knedlíků. I to je Trnkobraní

Po dvaapadesáté soutěžili jedlíci v pojídání švestkových knedlíků ve Vizovicích. /VELKÁ FOTOGALERIE/Loňský rekord 202 spořádaných knedlíku na letošním vizovickém Trnkobraní nepadl, přesto zůstal stejný vítěz.


Léto nekončí. Teploty přesáhnou třicítku

Osvěžení v horku. Ilustrační foto „Dnes bude oblačno, zpočátku až zataženo. Během dne přeháňky na většině území Zlínského kraje, ojediněle i bouřky. Během večera bude od západu srážek a oblačnosti ubývat. Nejvyšší odpolední teploty 20 až 23 °C,“ uvedl Mojmír Martan z Českého hydrometeorologického ústavu.  


Zlínský zimák v novém? Vybírají se projektanti

Vizualizace plánované rekonstrukce Zimního stadionu Luďka Čajky ve Zlíně /VIZUALIZACE/ Půl miliardy korun. To je předpokládaná cena plánované rekonstrukce zimního stadionu Luďka Čajky ve Zlíně. V pondělí schválila Rada města Zlín (RMZ) zadávací řízení na výběr zpracovatele projektové dokumentace.


Fotíme a točíme pro vás letošní Barumku. Podívejte se

Barum rally 2019  - autogramiáda jezdců v obchodním centru Zlaté jablko /SOUHRN GALERIÍ A VIDEÍ/ Barumka a je tady a fotografové mají plné ruce práce, aby pro vás zachytili ty nejzajímavější situace. Tady najdete souhrn snímků ze všeho podstatného. Tedy testování, přejímky, autogramiády, organizační opatření, střípky z atmosféry i samotné závody a mnohé další.