Sobota 22.9.2018 , Darina
Hledat

Právě dnes

Sobota | 22. Září 2018

Zpravodajství Zlín

Zdroj: Zlínský deník - Moje Zlínsko

ON-LINE rozhovor s Ivo Mitáčkem, kandidátem do zastupitelstva

PhDr. Mgr. Ivo Mitáček je odborník na krizovou komunikaci a kandidát do městského zastupitelstva. Ptejte se již nyní, kandidát do městského zastupitelstva Ivo Mitáček vám bude odpovídat na dotazy v pondělí 24. září ve 14 hodin. 


Lepší prostředí v ambulancích ORL v Baťově nemocnici

Budova LDN v KNTB. Ilustrační foto Plánovaná rekonstrukce ORL ambulancí v Krajské nemocnici T. Bati byla ukončena. Pacienti i zdravotníci nyní ocení nové, moderní a především větší prostory.  


Nyní najde houby úplně každý

Jan Spousta z Vlčnova vždy nosí do lesa dva košíky a jednu igelitku."Tu nosím na odpadky. Podívejte se, co jsem našel v lese jen za hodinu,“ ukazuje na plnou bednu nepořádku. Plastové lahve, plastové obaly, dokonce i historické zahradnické nůžky. A také p „Tento týden jsme se vydali do lesa pro pár hříbků na smaženici, nakonec jsme jich našli plný kufr,“ volá radostně Naďa Boudná ze Zlínska.  


Boj o Senát: sedm kandidátů

Ilustrační foto O senátorský post zabojuje sedm kandidátů. Volby za 80. volební obvod do jedné třetiny Senátu se konají 5. a 6. října, tedy ve stejný termín jako volby do zastupitelstev měst a obcí. Na jihu Zlínska a severu Uherskohradišťska tak lidé dostanou dvoje volební lístky a ve volební místnosti pak hned dvě obálky. Ty se budou lišit pouze barvou.


Zlínskem obchází medvěd. Jdou teď po sladkém

V Doubravách na Zlínsku se pohybuje medvěd FOTOGALERIE / Při cestě do práce viděli pást se medvěda.


Uprchlík Ara: dobrodruh je zpět v zoo

Papoušek ara hyacintový Jak zoo dříve informovala, v neděli (9. září) se třem papouškům podařilo pokořit novou ocelovou síť ve voliéře Guayanas a uletět vzniklým otvorem.


Dolní Němčí slaví. Obec získala titul Vesnice roku

Vesnice roku 2018. Vítězem se stala obec Dolní Němčí.Na druhém místě se umístil Šumvald z kraje Olomouckého a na třetím Nový Kostel, který je v Karlovarském kraji. "Vítězem vesnice roku se stává Dolní Němčí!" Po tomto oznámení doslova explodovala před luhačovickou kolonádou salva radosti. Vždyť Dolněmčané ze Zlínského kraje se stali vítězi soutěže, kde se letos původně přihlásilo rekordních 228 obcí z celé České republiky.


OBRAZEM: Kejklířský jarmark na náměstí ve Zlíně

Kejklířský jarmark na náměstí ve Zlíně. Ještě v sobotu můžete navštívit Kejklířský jarmark s pouličním festiválkem a bohatým kulturním programem. 


Zlín přemění prostor mezi kinem, Priorem a Moskvou

Stavba na náměstí Práce ve Zlíně. Významnou proměnou prochází veřejný prostor mezi rekonstruovaným obchodním domem Prior, Velkým kinem a hotelem Moskva. Úpravami prochází parkoviště před obchodním domem, prostranství před hotelem Moskva a přilehlé komunikace pro pěší.


Do nádrže v parku v Tlumačově házejí vandalové i kostky

Do nádrže v parku házejí mimo jiné vandalové i kostky. Dlažební kostky, skleněné láhve, pet láhve či třeba papíry. Nejen takový odpad vytahují pracovníci údržby v Tlumačově z nádrže v parku v ulici Sokolská.


Strojvedoucí to neubrzdí. Ví, že ke střetu dojde

Preventivní vlak na nádraží ve Zlíně. Ročně stojí v ČR riskování a nepozornost na kolejích život 18 dětí a dalších 20 je těžce zraněno. Je to jako by každý rok kvůli vlakovému neštěstí zahynula v Česku třída plná dětí. Tragické nehody se týkají i Zlínského kraje. 


Nepříjemný hmyz obtěžuje obyvatele zlínských Malenovic

Výskyt hmyzu Euconnus napochus v Malenovicích ve Zlíně. Nepříjemné trápení má několik rodin ze zlínské části Malenovice, jejichž domovy jsou obsypány červenými kousavými brouky. Ti k nim proudí z nedalekých lip. Dvě obyvatelky Svatava Kubišová a Marie Červinková, proto oslovily odborníky, ale zatím se nedostaly k uspokojivé odpovědi.


Stáhnuto: o vodě se zatím hlasovat nebude

primátor Miroslav Adámek Přípravný výbor na konání místního referenda stáhl svůj návrh. Spolu s návrhem vzali iniciátoři akce z radnice zpět i 733 archů podpisových listin. Referendum o vodě se konat nebude.


Jdeme zpět na radnici, říká zlínská ODSka

Miroslav Chalánek „Politik musí mít vizi, odvahu a odhodlání ji naplnit a vytrvalost při překonávání překážek,“ říká lídr strany, která podle svého motta nabízí poctivou práci a rozumná řešení. „Chci pomoci navrátit Zlín na úroveň sebevědomého krajského města,“ uvedla jednička ODS Miroslav Chalánek.


Za opravdu kvalitní burčák si mnozí zájemci rádi připlatí, říká Anna Juřenová

Anna Juřenová z vinotéky ve zlínské ulici Zarámí. Zlín – „Kdo si chce dát opravdu kvalitní burčák, tak na cenu nehledí. Rád si připlatí, i když se mu zdá drahý,“ říká dvaatřicetiletá Anna Juřenová ze zlínské vinotéky v ulici Zarámí. Oblíbená burčáková sezona podle ní začala už před zhruba čtrnácti dny a nyní je tedy v plném proudu, oproti minulým létům tedy tentokrát odstartovala o něco dřív. 


92 357 021 korun! Ve Zlínském kraji si šťastlivec odnesl rekordní výhru

Peníze. Ilustrační foto. Nedělní losování Sportky přineslo desátou nejvyšší výhru v historii této nejznámější české loterijní hry. Přesně 92 357 021 Kč vyhrál sázející ze Zlínského kraje.


Střecha školy v Tečovicích je nová a zateplená

Ilustrační foto. Kompletně novou střechu mají na budově základní školy v Tečovicích.


Do politiky nejčastěji zasahují podnikatelé

Ilustrační foto. Téměř 15 % živnostníků a podnikatelů se na Zlínsku pouští na politickou dráhu. Fakta vyplynula z analýzy volebních kandidátek. Na druhém místě se umístili učitelé s necelými 6 %, v závěsu jsou důchodci.


Okna Malé scény zůstanou původní. „Chceme zachovat řemeslo,“ tvrdí památkáři

Oprava budovy Malá scéna ve Zlíně. Nejde o špatně provedenou práci, původní okna je třeba opravovat pravidelně a důkladně, uvádí město.  


Libor Lukáš, kandidát do Senátu odpovídal ON-LINE

Libor Lukáš, kandidát do Senátu na Zlínsku a Uherskobrodsku O tom, že dálnice a moderní železnice jsou základ, na kterém lze stavět, je Libor Lukáš pevně přesvědčen.


Život na ulici: Ráno vstaneš a hned přemýšlíš, kde půjdeš večer spát

Lidé bez přístřeší v Otrokovicích. Na snímku vpravo je Olin, vedle něj sedí uprostřed Jaroslav Přikryl. „Jaký je život na ulici? To raději ani nechtějte vědět,“ shodují se povětšinou lidé bez přístřeší v Otrokovicích. Radnice jich tam aktuálně eviduje 38, z toho deset žen.  


Strážníci chybí. Malý plat odrazuje adepty

Městská policie Zlín. Velká náborová kampaň na místa strážníků zlínské městské policie je v plném proudu.  


S angličtinou půjdou prvňáčci z Halenkovic od první třídy

První školní den (3. září 2018) dětí z první třídy Základní školy Halenkovice. S novým předmětem angličtinou se pro letošek budou muset popasovat prvňáčci ze ZŠ v Halenkovicích.


Znovu do lavic! Ševci ve sportovních třídách zahájili nový školní rok

Zahájení školního roku na 5.ZŠ Komenského II. ve Zlíně s fotbalisty FC Fastav Místo tréninku šli do školy. Nikoliv za trest, ale aby po skončení letních prázdnin pozdravili a podpořili mladé naděje Fastavu navštěvující sportovní třídy ZŠ Komenského ve Zlíně. Ligoví fotbalisté Stanislav Dostál, Petr Jiráček, Josef Hnaníček, Lukáš Železník a Tomáš Poznar společně se svými nástupci zahájili nový školní rok.


Žába chutnala jako kuře. Jen nemyslet na to, co jíte...

Garden Food Festival 2018 ve Zlíně FOTOGALERIE / Dvoudenní Garden Food Festival nabízel nespočet dobrot od steaků, biftečků, foie gras přes sladkosti, paštičky až po červy, kobylky a žáby. Přilákal obrovské množství lidí. Jen na Facebooku svou účast potvrdilo více než šest tisíc lidí.