Středa 5.8.2020 , Milivoj, Kristián
Hledat

Právě dnes

Středa | 5. Srpna 2020

Zpravodajství Zlín

Zdroj: Zlínský deník - Zlínsko

Letošní Filmovku zahájí Havel. Jak bude festival v době koronavirové vypadat?

Festival Letní filmová škola Uherské Hradiště 2019 Slavnostní zahájení. Letní filmová škola (LFŠ). Festival, který vám dá jedinečnou možnost zažít prázdniny jinak. Zažít prázdniny v Uherském Hradišti – ve městě, které otevře návštěvníkům svou náruč a jen tak je nepustí.


Velká změna v čele zlínského magistrátu. Po 12 letech má nového tajemníka

Primátor Jiří Korec (vpravo) a Tomáš Lang Na Magistrátu města Zlína došlo k 1. srpnu k zásadní personální změně. Na základě výsledku výběrového řízení a souhlasu ředitele Krajského úřadu Zlínského kraje, jmenoval primátor města Zlína Jiří Korec do funkce nového tajemníka Magistrátu města Zlína pana Tomáše Langa.


Aktuální čísla Covidu - 19. Zase stoupla

Test na COVID-19. Ilustrační foto 115. Takový je počet lidí, kteří se ve Zlínském kraji nyní léčí s nemocí Covid - 19. V úterý ráno to ve své zprávě uvedli hygienici.


Pandemie koronaviru škodila podnikatelům. Stát i města se jim snaží pomoci

Prázdné provozovny ve Zlíně „Žádné velké fňukání nemá cenu. Nejde říct: jdu od toho, po mně potopa,“ říká provozovatel Galerie pod Radnicí Zlín Otto Kamenský, který zde se svou ženou provozuje i malou kavárnu.


Jak by měl vypadat opuštěný areál KNTB? Na světe jsou další dvě studie

Urbanistický návrh využití areálu po KNTB ze studia architektonické kanceláře P.P. Architects s.r.o. Brno Jak by mohlo vypadat území o rozloze téměř dvaceti hektarů, na kterém se doposud nachází Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně po tom, pokud se odstěhuje do nově postavené nemocnice v Malenovicích? Čeká se na vítězný návrh.


Ať Paseky nesou jméno Jardy Švacha. Jste pro?

Fotbalový stadion ve Zlíně - Pasekách. ANKETA/ Žádost o přejmenování fotbalového hřiště Zlín – Paseky na „Areál Jaroslava Švacha“ v pondělí oficiálně předal primátoru Jiřímu Korcovi člen vedení paseckého klubu a poslanec Marek Novák. Oznámil to v médiím zaslané zprávě.  


Boj se suchem se změnil v boj s predátory. Ryby v kraji se mají v tocích lépe

Ilustrační foto. Rybáři a hospodáři si letos na dlouhotrvající sucho, slabé průtoky v korytech či masivní úhyny ryb v důsledku minima srážek nemůžou stěžovat. Na většině území Zlínského kraje jsou spokojení, pokud se potýkají s problémy, mohou za to predátoři, nebo předchozí způsob hospodaření na tocích a jejich úpravy.  


První prohřešky na dětských táborech

Letní tábor. Ilustrační foto Celkem 70 kontrol, které se zabývaly zajištěním dětské rekreace, v kraji vykonali od minulé středy do pátku hygienici. Výsledek? První prohřešky.


Minipivovary pandemii ustály, stále však nemají vyhráno

Ilustrační foto Zrušené festivaly a velké akce se do chodu pivovarů a minipivovarů promítnout více než dvouměsíční uzavření restaurací a hospod.  


Radek Kašpárek v Rožnově pod Radhoštěm: Tenhle valašský koutek miluju

Garden Food Festival Rožnov pod Radhoštěm. Kuchařská show Radka Kašpárka. ROZHOVOR/ Radek Kašpárek si uvědomuje, že krize kolem pandemie skončila. „Je třeba nefňukat a začít makat,“ vzkazuje restauratérům.


Jaké jsou ty nej? Podívejte se, jak okurky připravují známé tváře z našeho kraje

Okurková sezona je tady Kolik pepře, kolik cukerínu a jaký vybrat tvar okurek? Nechte se při letošní zavařovací sezoně inspirovat návody známých tváří z našeho regionu. Častokrát se v jejich rodinách dědí doslova z generace na generaci. „Zavařuji v klasickém zavařovacím hrnci z roku 1950, přes léto udělám asi 70 sklenic (0,7l),“ prozradil například náměstek ústředního školního inspektora Ondřej Andrys.


Kompenzace za Covid? Schválení zákona by kraji přineslo 291 milionů korun

Ilustrační foto. Radní Zlínského kraje doporučili krajským zastupitelům, aby podpořili vydání zákona, který Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR předložil Liberecký kraj. Předmětem návrhu je poskytnutí příspěvku ze státního rozpočtu krajům, který jim má pomoci kompenzovat pokles daňových příjmů v roce 2020 způsobený epidemií koronaviru.


Na zlínské univerzitě se objevil koronavirus, potvrzeny jsou dva případy

Univerzita Tomáš Bati ve Zlíně. Ilustrační foto První dva případy onemocnění COVID-19 byly potvrzeny na Univerzitě Tomáše Bati (UTB) ve Zlíně.


Zlínský půlmaraton: covid mění termín, počet běžců i start

Půlmaraton ve Zlíně. Ilustrační foto Z důvodu aktuálního vývoje situace se organizátoři Festivalového půlmaratonu MONET + Zlín rozhodli upravit celkovou kapacitu závodů pro letošní ročník. Dochází také k přesunu startu Festivalového VIVA rodinného běhu a změně některých pravidel v organizaci závodu.


Vraťte se v čase zpátky do obcí Neubuz a Petrůvka

NEUBUZ, VÝSTAVBA CHODNÍKU 70. LÉTA. Dřívější brigáda neboli „akce Z“, v rámci níž vznikl v Neubuzi nový chodník. Jeho výstavbu prováděli místní obyvatelé. Na snímku je vidět i budova obecního úřadu a hasičské zbrojnice. /Z ARCHIVU DENÍKU/ Vraťte se v čase zpátky do obcí na Zlínsku. Projděte se s Deníkem časem minulým. Každý týden přineseme archivní fotografie z jedné či dvou obcí našeho okresu. Zavzpomínejte společně s námi. Tentokrát se podíváme do obcí Neubuz a Petrůvka. 


Jako Fénix z popela. Na Pustevnách šest let po požáru otevřeli Libušín

Arcibiskup olomoucký a Metropolita moravský Mons. Jan Graubner žehná obnovené chatě Libušín na Pustevnách v Beskydech při příležitosti jejího slavnostního otevření; čtvrtek 30. července 2020 FOTOGALERIE/ Šest let, čtyři měsíce a dvacet sedm dnů uplynulo ve čtvrtek 30. července od rozsáhlého požáru, který zničil památkově chráněnou chatu Libušín na Pustevnách v Beskydech.


Je čas začít trénovat. Za dva měsíce se běží pro Moniku

Monika Šmahajová ze Zlínska, která bojuje s nádorem na mozku. GRASPO RUN, den plný sportu a zábavy, čeká návštěvníky 26. 9. na lyžařském svahu ve Zlíně. Hlavním bodem programu budou běžecké závody pro jednotlivce, děti i rodiny. Návštěvníky čeká bohatý doprovodný program s charitativní dražbou.


Koupaliště v kraji praskají ve švech. Ve frontě strávíte i čtyřicet minut

Zlínské koupaliště Zelené čelilo v posledním červencovém týdnu tisícům návštěvníků. Takto to vypadalo 29. července 2020. Vysoké teploty zvedají návštěvnost koupališť. Lidé je berou útokem, před kasami se tvoří desítky metrů dlouhé fronty. Někde musí vydržet, než nahradí někoho, kdo koupaliště opustil. Milovníci koupání a opalování si ale rádi počkají. Nezřídka se jich do areálu uplynulý týden nasoukalo až patnáct stovek za den.  


Volby na krku: Kdo chce mít podíl na krajské moci?

Volby - Ilustrační foto. Celkem 14 kandidátních listin politických stran, hnutí či koalic se uchází o důvěru voličů ve volbách do zastupitelstev krajů, které proběhnou ve dnech 2. – 3. října 2020.


Zlín zavře stávající tržiště. Rekonstrukce začne na jaře

Zlínské tržiště Pod Kaštany Dlouho očekávaná a připravovaná rekonstrukce zlínského tržiště Pod Kaštany vstoupila po letech jednání a připrav do závěrečné a nejzásadnější fáze. Zlínská radnice má vydané platné stavební povolení, jak uvedla v zaslané zprávě.  


Starý nábytek k popelnicím? Pokuta 50 tisíc

Ilustrační foto. Gauče, starý nábytek, wc mísy či vany. Velkoobjemový odpad končí namísto sběrných dvorů u popelnic.  


Bouřka v kraji shazovala stromy a střechy. Tisíce lidí bez elektřiny

Následky bouřky ve Zlínském kraji, 28.7.2020 Zlínským krajem se během úterního večera přehnala intenzivní bouřka. Hasiči během chvíle museli zasahovat u desítek událostí. Řešili popadané stromy, poškozené střechy i požáry. Tisíce domácností zůstavaly ráno bez proudu.


Žena se na Bystřičce nakonec netopila. Záchranáři přesto vyjeli okamžitě

Ilustrační foto Hasiči vyjížděli od začátku roku k 198 planým poplachům. Záchranka měla 45 marných výjezdů  


Obnova Libušína je u konce. Takto vypadá tesně před otevřením

Obnovená chata Libušín na Pustevnách v Beskydech. Vlevo chata Maměnka; úterý 28. července 2020 „Vítám vás v jídelně Libušín – to je věta, na kterou jsem se těšil šest let.“ Těmito slovy zahájil v úterý 28. července na Pustevnách v Beskydech generální ředitel Národního muzea v přírodě Jindřich Ondruš setkání s novináři.


Novou tvář stadionu L.Čajky navrhne firma, která vymyslela O2 arenu

Zimní stadion Luďka Čajky ve Zlíně. Ilustrační foto Na konci roku 2019 podepsalo město Zlín smlouvu s projektanty na zpracování projektové dokumentace rekonstrukce Zimního stadionu Luďka Čajky ve Zlíně. Nyní zástupci města a hokejového klubu Berani Zlín s projektanty intenzivně spolupracují, aby ve Zlíně vznikl multifunkční stadion moderního střihu. Sdělil to ve své zprávě magistrát.