Pátek 30.10.2020 , Tadeáš
Hledat

Právě dnes

Pátek | 30. Října 2020

Zpravodajství Zlín

Zdroj: Zlínský deník - Zlínsko

Nemocnice v kraji: O pacienty se nemá kdo starat, proto končí v Olomouci a Brně

Péče o vážně nemocné s covidem. Ilustrační foto Situace v krajských nemocnicích je stále horší a horší. Někteří pacienti jsou převáženi do nemocnic v Olomouci a Brně. „Největší problém je nyní v malých nemocnicích jako Kroměříž a Vsetín. Potřebujeme hlavně překonat tento víkend. V příštím týdnu už by se snad situace měla zlepšit,“ uvedl šéf krajských nemocnic Radomír Maráček.  


Studentka pomáhá ve Zlíně, rozhovor už dávala i pro CNN

Marie Hanáčková otestuje svoji příští profesi jako dobrovolnice. Chápu to tak, že teď budu v nemocnici potřebná, nad nebezpečím možné nákazy zbytečně nepřemýšlím. Těmito slovy vyjádřila svou motivaci, proč jako dobrovolnice začala pomáhat v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně, Marie Hanáčková, studentka třetího ročníku oboru Všeobecná sestra na místní univerzitě.


Křižovatku u Pohořelic stihli otevřít ještě před Dušičkami

Ilustrační foto Dobrá zpráva pro obyvatele Pohořelic a přilehlých měst: křižovatku u otrokovického hřbitova uzavřenou kvůli stavbě obchvatu města se silničářům povedlo opět zprovoznit v předstihu. Řidiči tak od odpoledních hodin pátku 30. října opět projedou do Pohořelic a do Napajedel.


Dobrý skutek potěšil zlínské strážníky

Ilustrační foto Milé překvapení si v úterý přichystal jeden ze zlínských občanů pro Městskou policii Zlín (MP Zlín). Ten totiž do budovy ředitelství přinesl tašku plnou vitamínů, jimiž chtěl podpořit zdraví těch strážníků, kteří jsou momentálně nemocní.


Ředitel lže, odměny za covid jsme nedostaly, tvrdí nemocniční sestry

Kroměřížská nemocnice. Ilustrační foto Kroměřížská nemocnice měla na odměnách za první vlnu koronavirové pandemie rozdat 9 milionů korun. Sestry z jednoho z nejvytíženějších oddělení – interního oddělení – si však stěžují: „Nedostaly jsme navíc do výplaty ani korunu.“  


Památník Tomáše Bati zářil v barvách trikolory

K příležitosti 28. října se budova Památníku Tomáše Bati zbarvila do odstínů trikolóry. K příležitosti včerejšího státního svátku 28. října se budova Památníku Tomáše Bati promítla do barev trikolóry.  


Lidé starší 65 let mohou od pondělí na testy do otrokovické polikliniky

Ilustrační foto. Občané starší 65 let s bydlištěm v Otrokovicích budou mít od pondělí 2. listopadu možnost přijít na odběry do prostor Městské polikliniky k tomu určených. Týká se to lidí, kteří jsou vysláni prostřednictvím svých praktických lékařů nebo hygienickou stanicí. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí otrokovické radnice Romana Pastuszková.


Biskupové na Sv. Hostýně vyzvali věřící: Jděte příkladem v dodržování opatření

Arcibiskup olomoucký Jan Graubner V současné době není možné se účastnit veřejných bohoslužeb, tak jako za normálních okolností. V úterý 27. října to ve své výzvě katolickým kněžím, řeholníkům a věřícím oznámil předseda České biskupské konference, olomoucký arcibiskup Jan Graubner.


Protiepidemická opatření dusí i cestovní ruch, do kraje přijela polovina hostů

Valašské muzeum v přírodě patří k nejoblíbenějším cílům výletníků z celé republiky. Zhruba čtvrtinový propad návštěvnosti a škody v milionech korun. Taková bude bilance tohoto roku ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Za neradostnými čísly stojí letošní epidemie koronaviru a s ní spojená omezující opatření, jež tvrdě dopadla i na cestovní ruch.


Nemocnice v kraji se blíží stropu personálních i lůžkových kapacit

Osm lůžkových stanic pro covid pozitivní pacienty Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně má, devátou se chystá otevřít v polovině týdne. Lůžková část geriatrie bude ovšem zřejmě posledním oddělením, které může zdravotnické zařízení přeměnit na covidová lů Osm lůžkových stanic pro covid pozitivní pacienty Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně má, devátou se chystá otevřít v polovině týdne. Lůžková část geriatrie bude ovšem zřejmě posledním oddělením, které může zdravotnické zařízení přeměnit na covidová lůžka. A hlavně poslední, pro kterou lze v této situaci zajistit personál.


Po rozchodu se mladík pokusil o sebevraždu. Zachránil ho bývalý strážník

Ilustrační fotografie. Těžkou životní situaci po rozchodu s partnerkou řešil v neděli 11. října ráno čtyřiadvacetiletý muž. "Zvolený způsob však byl více než nešťastný," naznačil mluvčí zlínských strážníků Pavel Janík.


Zlínští Berani nabádají veřejnost k darování plazmy. Sami jdou příkladem

Většina členů hokejových Beranů se z onemocnění covid-19 zotavila před měsícem a 16 z nich tak mohlo přijít odevzdat kontrolní vzorek krve. Zlínský hokejový klub se během úterního dne rozhodl pomoci. Nejen samotní hráči, ale také členové realizačního týmu a vedení klubu se vydali na hematologicko-transfuzní oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati, kde se zařadili mezi potenciální dárce krevní plazmy. Právě její odběr pomáhá osobám nemocným novým typem koronaviru.


Tržiště Pod kaštany otevře nejdříve na jaře

Tržiště Pod Kaštany ve Zlíně. Tržiště Pod kaštany bude od 28. října uzavřeno.


Pobytové sociální služby budou přednostně přijímat pacienty z nemocnic

Ilustrační foto Rada Zlínského kraje v pondělí 26. října schválila nařízení, které ukládá vybraným pobytovým sociálním službám prioritně přijímat nové uživatele po ukončeném pobytu v nemocnici. Nařízení kraj vydává v souvislosti s prohlubující se epidemickou situací. V tiskové zprávě o tom informovala Adéla Čuříková.


Covidové dušičky: jak to bude vypadat na hřbitovech v kraji

Dušičky na hřbitově v Kvítkovicích. Ilustrační foto Dušičkové období tradičně provází zvýšená návštěvnost hřbitovů a pietních míst. Ani letos tomu zřejmě nebude jinak. I při cestě za uctěním památky zesnulých je však třeba důsledně dbát na dodržování platných protiepidemických opatření vlády. Především pravidel, jež se týkají shlukování většího počtu lidí na jednom místě, dodržování rozestupů a povinnosti nosit roušky.


Roušky? Test ve Zlínském kraji ukázal, že někteří lidé si říct nedají

Roušky na zastávce MHD. Ilustrační foto Padesát na padesát. Tak by se dala popsat situace povinného nošení roušek ve Zlíně. Nejvíce dodržují lidé v krajském městě nařízení v obchodech a v MHD.


Stavba obchvatu Otrokovic míří k pokládce vrstev. Takto teď vypadá

Pohled z mostu na celkovou stavbu JV obchvatu Otrokovic Svižným tempem. Tak pokračuje stavba jihovýchodního obchvatu Otrokovic, která po jejím dokončení s definitivní platností vyloučí z přetížené části Otrokovic- Kvítkovic tranzitní dopravu.


Hokejisté nabízí plazmu. Pomoci pacientům s covid-19 můžete i vy

Ilustrační foto. Krajská nemocnice ve Zlíně hledá pacienty, kteří prodělali onemocnění COVID-19 a jsou ochotní darovat takzvanou rekonvalescentní plazmu. Její prosbu vyslyšeli i tamní hokejisté a v úterý 27. října na hematologicko- transfuzním oddělení odevzdají krev. Ti, u nichž budou nalezeny protilátky, pak budou pozváni k odběru.


Ve Zlíně se otevírá třetí "Mekáč". Nabídne i osmdesát pracovních míst

McDonald´s otevírá ve Zlíně další restauraci. Pobočka se nachází na místě bývalé čerpací stanice Shell v Malenovicích, na křižovatce ulic I. Veselkové a třídy 3. května. Společnost McDonald´s otevírá ve Zlíně další restauraci. Pobočku budou moci zákazníci najít na místě bývalé čerpací stanice Shell v Malenovicích, na křižovatce ulic I. Veselkové a třídy 3. května.


Výdejová okénka, mlha a poloprázdno. Takto vypadal víkend v kraji

Víkend 24.- 25. října 2020 ve Zlínském kraji „Mlha za mnou, mlha přede mnou,“ tento slogan z pohádky si jistě vybavili lidé ve Zlínském kraji při pohledu z okna o uplynulém víkendu. Doslova dušičkové počasí společně s přetrvávajícím nouzovým stavem se tak podepsalo na návštěvnosti lidí v ulicích měst, ale i v turistických cílech.


Bezprecedentní a nehorázný útok! Odběrové místo ve Zlíně napadl zloděj

Nové odběrové místo ve Zlíně napadl zloděj. Odřezal přívodní kabel. Sotva se podařilo zajistit a zprovoznit třetí odběrové místo na covid-19 ve Zlíně, má jeho provozovatel společnost Vaše laboratoře dva dny před jeho otevřením vrásky na čele. V noci z pátku na sobotu totiž někdo odřezal čtyři metry přívodního kabelu pro buňku. Na místo se tak při svých kontrolách nyní zaměří i zlínští strážníci.


„Jak vidím krásná jablka, neodolám a ochutnám,“ říká majitel moštárny

Moštárna v Nětčicích. Majitelem je mladý podnikatel Jan Karger. "Jsem prakticky celé dny na nohou a nevím, kde mi hlava stojí. Sezona vrcholí,“ říká majitel moštárny v Nětčicích Jan Karger, když se snažíme najít společný termín pro rozhovor. V jednom kole je od konce září. A ještě minimálně měsíc tvrdé dřiny má před sebou.  


Jiří Čunek věří, že jeho političtí soupeři změní názor na rekonstrukci nemocnice

Čunek Jiří, KDU-ČSL Tři sta padesát milionů korun bez DPH.To je částka, kterou by měl Zlínský kraj zaplatit za vyhotovení projektové dokumentace nové krajské nemocnice. Smlouvu s dodavatelem zakázky může odcházející hejtman Jiří Čunek nyní podepsat.  


Kvůli změně času pojednou některé spoje MHD hned dvakrát

Trolejbus zlínské MHD. Ilustrační foto Změna letního času na zimní se v neděli 25. října projeví v provozu MHD Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice (DSZO) několika drobnějšími odchylkami u nočních spojů. Řidiči odpracují během noční směny o hodinu více než jindy.


Od pondělí začne ve Zlíně fungovat další odběrové místo. Bude u polikliniky

Ilustrační foto. Město Zlín a společnost Vaše laboratoře s.r.o. společně zřizují nové odběrové místo na testování covid-19, které vznikne v křižovatce ulic Čiperova a třída T. Bati u bývalé budovy ČSAD, kde bude umístěna odběrová buňka.