Úterý 17.7.2018 , Martina
Hledat

Právě dnes

Úterý | 17. Července 2018

Zpravodajství Zlín

Zdroj: Zlínský deník - Moje Zlínsko

VIDEO: Čestné občanství i pro přítele vynálezce turbíny a kněze

V neděli 15. července 2018 se v kostele ve Zdounkách konala slavnostní mše svatá, kterou sloužil arcibiskup olomoucký Jan Graubner. Na závěr bohoslužby byla udělena trojice čestných občanství obce Zdounky. Na snímku je devadesátiletý kněz Jaroslav Nesvadb Důstojný pán Vojtěch Král, asistent, spolupracovník a celoživotní přítel vynálezce Kaplanovy turbíny Jaroslav Slavík a dosud žijící páter Jaroslav Nesvadba. Trojice těchto osobností je nově významnými obyvateli Zdounek na Kroměřížsku.


Životní zážitek: vyvolení se fotili se zakladatelem Kiss

Focení fanoušků se zpěvákem Gene Simmons, americkým baskytaristou, zpěvákem a zakládajícím členem hard rockové skupiny Kiss, a to v neděli 15. července 2018 na festivalu Masters of Rock ve Vizovicích. Zhruba osmdesátku fanoušků potěšil ve Vizovicích Gene Simmons, americký baskytarista, zpěvák a zakládající člen hard- rockové skupiny Kiss.


85 milionů za zlínský cyklistický ráj

Cyklostezka. Ilustrační foto Za čtyři roky ve Zlíně přibylo více než 14 dalších kilometrů cyklostezek. Za vším stojí zapálený sportovec a cyklista primátor Miroslav Adámek.  


Náměstí Míru. Soutěž na jeho proměnu začala

Stavba stálého pódia na náměstí Míru ve Zlíně. Ilustrační foto Město Zlín vyhlásilo architektonickou soutěž na proměnu náměstí Míru a jeho okolí. Z ní by měl vzejít návrh, podle kterého bude prostor modernizován.  


Jak o sebe pečovat? Masáže, lázně i solné jeskyně

Lázně Luhačovice. Ilustrační foto. Bolavá záda. Ta čas od času potrápila Miroslava Maršíka z Uherského Brodu. Zdravotní útrapy jej proto přiměly k tomu, aby si jednou za čas zašel na masáž.


Viděl světlo na konci tunelu. Přežil. Šance byla pouhé jedno procento

Daruj krev s Miss v  transfuzní stanici  Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně. Martin Ditmar Martin Ditmar odešel z České Miss. Bude odpočívat. Vzhledem k tomu, co prožil, je jeho rozhodnutí zcela pochopitelné


Bára zpívala Zlínu. Poprvé, v jednačtyřiceti letech

Bára Havelková (vpravo) si společně s kolegyní Andreou (vlevo)  zazpívaly zlínskému publiku Poprvé. V jedenačtyřiceti. Na veřejnosti. S trémou, či bez? Splnila si sen.


Baťovo letadlo se vrátí do Památníku

Dokumenty uvádějí, že se letadlo s Tomášem Baťou krátce po startu při plánovaném letu do Curychu brzy ráno za snížené viditelnosti v údolí řeky Moravy zřítilo do prostoru pomocných závodů továrny necelý kilometr od letiště. Tragédie velmi silně dolehla ne Přesná replika osudového letadla vrátí obnovujícímu se Památníku Tomáše Bati původní atmosféru. Maketa do skleněného krystalu přibude na jaře roku 2019.


Pódia jsou připravena. Vizovice čekají na 25 tisíc fandů Masters of Rock

Festival Masters of Rock 2018. Stavba pódia Na 25 tisíc návštěvníků očekávají pořadatelé letošního 16. ročníku jedné z největších kulturních akcí v republice, Masters of Rock ve Vizovicích.


Zlínem projede pět set cyklistů, šampionát zavře silnice

Ilustrační foto Fanoušci silniční cyklistiky budou mít po dlouhých letech možnost vidět ve Zlíně evropskou špičku. Městem pojede Mistrovství Evropy v silniční cyklistice juniorek a juniorů, žen a mužů do 23 let.


Při pádu do strže přišel o život uherskobrodský děkan

Uherskobrodský děkan Josef Pelc Do smutku se v úterý 10. července zahalil Uherský Brod. Od rána se totiž městem začala šířit zpráva o tom, že tamní děkan Josef Pelc není mezi živými.


Sbohem, pane profesore Rybko

Pohřeb Jaroslava Rybky v kostele svatého Filipa a Jakuba ve Zlíně.Nad rakví Tomáš Janečka S uznávanou osobností, profesorem Jaroslavem Rybkou ze Zlína, internistou, diabetologem a spoluautorem československého Diabetologického programu, se v úterý ve zlínském kostele svatého Filipa a Jakuba rozloučili pozůstalí.


Průsvitný krystal již osazují skleněnými tabulemi

Stavba Baťova památníku ve Zlíně. Balíky s betonem, mnoho nejrůznějšího nářadí a čilý pracovní ruch. Tak to v tuto chvíli vypadá v budově bývalé filharmonie. Stavba se pomalu mění v monumentální Památník Tomáše Bati. Náklady přesáhly částku 50 milionů korun.


Očaři mají plné ordinace. Seniorů, ale také školáků

Ilustrační foto. Zrak lidí v kraji se zhoršuje. Důvodem je stárnoucí obyvatelstvo i častější práce s počítačem, poukázala primářka Očního oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně Erika Dugová.


Letní výluky a uzavírky ve Zlíně komplikují dopravu

Ilustrační foto Řidiči a chodci, pozor! Opravy kanalizace, teplovodu či železniční tratě působí ve Zlíně komplikace. 


Uctít předka do Velíkové přijela rodina až z Ameriky

Odhalení památníku ve Velíkové Připomínáme, co nikdo nezažil a zažít ani nechce, uvedl farář Mach. Pomník padlým v 1. světlové válce ve Velíkové odhalili na státní svátek Den slovanských věrozvěstů. Váží 7 tun a pochází ze Žlutav.


Na dovolenou si půjčilo 11 procent Čechů. Experti před úvěry na „zážitky“ varují

Letiště. Ilustrační foto. /INFOGRAFIKA PO KRAJÍCH/ Když už se lidé kvůli prázdninovému pobytu zadluží, tak nejčastěji do deseti tisíc.


OBRAZEM: Tisícovky poutníků dorazily na Velehrad

NÁRODNÍ POUŤ VELEHRAD 2018 - Slavnostní poutní Mše Podívejte se na čtvrteční dění na Velehradě. V rámci Národní poutě Velehrad 2018 se na nádvoří před bazilikou konala tradiční poutní mší svatá.


Chybí krev. Pomozte, darujte ji, žádá nemocnice

Ilustrační foto. Krve je málo, darujte ji, vybízí zlínská nemocnice. Krev je nenahraditelná a potřebovat ji může každý: ať už po úrazu, operaci nebo porodu. Podle údajů Hematologicko – transfuzního oddělení KNTB bylo za rok 2017 ve zlínské nemocnici spotřebováno celkem 17 848 transfuzních přípravků.


Do zoo se přistěhoval oslík Willem, společnost mu zatím dělají ovce

Willem - miniaturní oslík domácí v ZOO Lešná ve Zlíně Oslík Willem se do Zoo Zlín přestěhoval z nizozemské Zoo Amersfoort. Adaptaci na nový domov a výběh zvládl skvěle.


Zemřel profesor Rybka, který znamenal pro český diabetes pojem

Profesor Jaroslav Rybka. Ilustrační foto. Ve věku 86 let zemřel v úterý 3. července profesor Jaroslav Rybka ze Zlína - internista a diabetolog a spoluautor československého Diabetologického programu. Nejen Zlín tak přišel o jednu z velkých osobností. Poslední rozloučení se uskuteční v úterý 10. července v 15 hodin ve zlínském kostele sv. Filipa a Jakuba.


Kostel v Sazovicích aneb Jak se dostat do světové extraligy

Kostel sv. Václava, Sazovice Nádherná církevní stavba byla postavena až v roce 2017. Okamžitě se však stala jedním z vyhledávaných poutních míst v zemi. Přestože nemá malebná vesnice Sazovice na Zlínsku ani osm set obyvatel, může se pyšnit jednou z nejlepších staveb světa. 


Tropy v létě nečekejme. Výhledy slibují průměr 27 °C

Ilustrační fotografie. Budeme prý rádi za občasných jednatřicet stupňů. Podle meteoroložky Dagmar Honsové letošní výhledy počasí neslibují žádné extra tropické prázdniny dětem, ani dospělým dovolené.


Dětem se tajil dech. Hrad Lukov byl plný strašidel

V sobotu 30. června 2018 se na hradě Lukov konala Strašidelná prohlídka. Navštívilo ji více než tisíc lidí. Bílou paní, rytíře, smrtku, čerty či vodníka s rusalkami mohli v sobotu potkat návštěvníci hradu Lukov. Konala se tam velmi oblíbená akce – tradiční Strašidelná prohlídka, kterou si nenechalo ujít více než tisíc lidí.


V Zoo Zlín se slavit nebude. Samice slona afrického Zola porodila mrtvé slůně

Slonice Zola Smutná zpráva přišla v neděli ráno ze zlínské zoologické zahrady. Tam se v těchto dnech očekával příchod mláděte slona afrického. Důvod k radosti však nepřišel.