Pátek 22.10.2021 , Sabina
Hledat

Právě dnes

Pátek | 22. Října 2021

Zpravodajství Zlín

Zdroj: Zlínský deník - Zlínsko

Farmářský den v luhačovické škole bavil. "Odezva byla skvělá"

Představení tradičních řemesel dětem. To byla hlavní myšlenka Farmářského dne v Základní škole Luhačovice, který se v prostorách školy uskutečnil v úterý.


Stíhání obviněných v kauze Bečva posvětili po přezkumu krajští žalobci

Podle krajských žalobců je trestní stíhání obviněných v kauze ekologické havárie v řece Bečvě v tuto chvíli vedeno důvodně. Státní zástupci z olomouckého krajského státního zastupitelství k tomuto rozhodnutí dospěli po prověření postupu Okresního státního zastupitelství ve Vsetíně.


Domácí vytrvalec Tomáš Navrátil zvítězil ve 48. ročníku Chřibského maratonu

Třiatřicetiletý reprezentant AK Kroměříž dosáhl v 42,2 kilometru dlouhém podniku na trati mezi Kroměříží, Kotojedy, Trávnickými zahrádkami, Kvasicemi, Novou Dědinou, Kostelany, Bunčem, Zdounkami, Šelešovicemi, Jarohněvicemi, Vážany s cílem opět v Kroměříži, času 2:38:15.


Jak se žije v Kaňovicích? Pojďte na návštěvu

Čím žijí města, vesnice či vesničky, které obvykle jen projíždíme ? Co je tam k vidění? A jak se tam žije? Seriál Deníku vás provede obcemi na Zlínsku. Přiblížíme vám místní atrakce, nejžhavější témata i zajímavé osobnosti. Dnes se podíváme do obce Kaňovice.


V nemocnicích ve Zlínském kraji platí od čtvrtka zákaz návštěv

Celkem pětapadesát hospitalizovaných pacientů s koronavirem leží aktuálně v pěti nemocnicích ve Zlínském kraji. „V Kroměřížské nemocnici podlehli těžkému průběhu nemoci dva lidé – žena ve věku pětatřicet let a muž ve věku šestasedmdesát let. Oba nebyli naočkovaní,“ přiblížila situaci mluvčí Zlínského kraje Soňa Ličková.


VIDEO: Roušku? Nemám. Ve zlínské MHD kontrolovali nošení respirátorů

„Nemám roušku, jsem očkovaná, na co?“ Tak reagovala ve středu mladá žena Iva S. v trolejbusu MHD ve Zlíně na to, proč nemá ve voze nasazenu ochranu úst a nosu.


Ve Zlíně se chystá modernizace a rozšíření úsekového měření rychlosti

Čas na technickou modernizaci uzrál po šestnácti letech, co ve Zlíně funguje dopravně bezpečnostní kamerový informační systém. V současné době funguje ten z roku 2005. Jedná se o soustavu několika vytipovaných frekventovaných silničních úseků, na nichž probíhá měření rychlosti projíždějících vozidel. Rychlost je měřena v automatickém režimu na sedmi místech.


Vinobraní na Slovácku vrcholí. O kvalitu úrody se postaralo slunečné babí léto

Se sběrem hroznů ve vinohradech finišují v těchto dnech na Slovácku. Kvalitu podle vinařů dodalo letošní úrodě v hojné míře slunečné září, proto se milovníci vín už nyní mohou těšit až ochutnají vzorky ročníku 2021.


Řidiči záchranky trénovali zvládání smyku i jízdu terénem

Na pravidelné proškolování svých zaměstnanců dbá Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje (ZZS ZK). S blížící se zimou proběhl například výcvik řidičů ZZS ZK zaměřený na zlepšení jejich řidičských dovedností.


Mobilní tým očkoval v Kroměříži lidi bez domova

Osmnáct lidí bez domova naočkoval v Kroměříži v posledním zářijovém týdnu mobilní tým z Uherského Hradiště. Všichni očkovaní dostali jednodávkovou vakcínu od firmy Johnson & Johnson.


Prvorepublikové mlsání: Do Hulína dorazily Historické cukrárny

Výstava připomínající zašlou slávu československých cukráren v období první republiky, ale i vývoj samotného cukrářského řemesla a sladkostí dorazila do Hulína. Putovní výstava s názvem Historické cukrárny bude v hulínském Informačním centru k vidění až do konce roku.


Dříve propojené obce dnes opět spojuje nově vybudovaná cyklostezka

Malebná obec Kaňovice se může pochlubit nejen tím, že se tam podařilo vybudovat chodníky v téměř celé obci. V rámci spolupráce mezi Kaňovicemi a sousedním Hřivínovým Újezdem se totiž podařilo také vybudovat společnou cyklostezku.


Kongresové centrum ve Zlíně provoněla káva

Kroky milovníků kávy mířily v sobotu neomylně do zlínského Kongresového centra. Dnem kávy zde vrcholil letošní kavárenský festival nazvaný Kávatour 2021.


Myslivecká pouť s arcibiskupem uzavřela sezonu na Sv. Hostýně. Podívejte se

Svatohubertská pouť myslivců udělala v sobotu 16. října tečku za letošní poutní sezonou na Svatém Hostýně. Významná událost, na kterou se tradičně sjíždějí příznivci myslivosti z celé země i ze zahraničí, se vloni nemohla uskutečnit kvůli epidemii koronaviru.


OBRAZEM: Zlínské filmové ateliéry se otevřely veřejnosti. Podívejte se dovnitř

Vzácnou možnost nahlédnout do minulosti i současnosti Zlínských filmových ateliérů měla v pátek a sobotu 15. a 16. října široká veřejnost. U příležitosti 85. výročí existence filmového areálu na zlínském Kudlově se zde konaly dny otevřených dveří. „Rozhodli jsme se je uspořádat společně se všemi rezidenty a majiteli tady na kudlovském kopci, protože si nepamatujeme, že by se něco takového konalo,“ uvádí hlavní organizátorka Markéta Pášmová. Možnosti komentovaných prohlídek areálu využily početné zástupy příznivců kinematografie. 


Útok naftou na ryby v Živé vodě: Sabotáž psychopata, tvrdí starosta Modré

Terčem útoku neznámého pachatele se v pátek 15. října nad ránem stala expozice Živá voda v Modré na Uherskohradišťsku, kam někdo vylil původně neznámou látku, později označenou jako naftu. Skvrnu na hladině následně museli likvidovat hasiči. Zatím nebyl zjištěn úhyn ryb, kterých tam žije na dvacet druhů. Událost šetří Policie ČR včetně Inspekce životního prostředí.


Důležitá zastávka v centru Zlína bude dočasně přemístěna

Rozsáhlou rekonstrukcí prochází v současné době městské tržiště Pod Kaštany v centru Zlína. V souvislosti s touto stavbou a uzavřením celého prostoru pro stavební práce bude od soboty 16. října přemístěna také důležitá zastávka městské hromadné dopravy Náměstí Míru.


Koronavirus ve Zlínském kraji nabírá na síle

V nemocnicích Zlínského kraje přibylo pacientů s onemocněním covid-19. K 13. říjnu bylo hospitalizováno 28 osob, z toho čtyři pacienti byli na umělé plicní ventilaci. Podle údajů z nemocnic jde o převážně neočkované pacienty.


Chybí řidiči, lákají je na bonusy. Schyluje se ke katastrofě ve veřejné dopravě?

Téměř dvacet tisíc řidičů chybí v České republice. Situace v autobusové dopravě, ale i v městských dopravních společnostech, či kamionové přepravě, je doslova „na hraně“ v současné době většina z nich nemá personální rezervy. Proto se předhání v tom, jak nové posily získat.


Kraj sbírá formuláře na kotlíkové dotace pro rok 2022

Od pondělí je možné vyplnit takzvanou předžádost na kotlíkové dotace na příští rok, a to formou elektronického dotazníku. Pomocí těchto formulářů Zlínský kraj zjišťuje, jaký je o dotace mezi lidmi zájem a o jakou částku bude žádat Ministerstvo životního prostředí (MŽP).


Konec výluky na Březnické. Linky 31 a 32 se vracejí na původní trasy

Okružní křižovatka U Majáku bude od pondělí 18. října po rekonstrukci plně průjezdná. Autobusové linky MHD č. 31X a 32X tak vyjedou na své výlukové trasy v neděli naposledy.


Do nížin ve Zlínském kraji sněhové vločky do konce října nespadnou

Teplé kabáty a čepice mohou obyvatelé Zlínského kraje ještě nejméně do konce října nechat ve skříních.


Slavičín bude mít víc parkovacích míst

Osmadvacet nových parkovacích míst právě vzniká na ulici Dlouhá na slavičínském sídlišti Malé Pole. Začalo se s frézováním krajnice u panelových domů, kde pod stromy budou nová podélná místa k parkování.


Na pomoc po tragédii v Koryčanech lidé vybrali už přes milion korun

Přes jeden milion korun doposud lidé darovali ve sbírce na pomoc osobám zasaženým výbuchem rodinného domu v Koryčanech, ke kterému došlo 15. září. Sbírku vyhlásila kroměřížská Charita ve spolupráci s městem Koryčany. O rozdělení finančních darů by měla rozhodnout komise už tento čtvrtek.


Páleničáři hlásí mizerný rok pro letní kvasy. Náhradou je hojnost trnek

Na samém začátku je páleničářská sezóna na Slovácku a Valašsku. V plném proudu je sice destilace letních kvasů, vzhledem k mizerné úrodě, jich je ale celkově hodně málo, zatímco u sklizně švestek lze letošní rok považovat za průměrný.