Pátek 6.12.2019 , Mikuláš
Hledat

Právě dnes

Pátek | 6. Prosince 2019

Zpravodajství Zlín

Zdroj: Zlínský deník - Zlínsko

Tradice nikdy nevyjdou z módy, je přesvědčena Markéta Janíková

Programová ředitelka Českého rozhlasu Zlín ke zpívání koled Markéta Janíková. ROZHOVOR/ Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán i Půjdem spolu do Betléma. Celou zemi rozezní koledy. Doslova za dveřmi je již devátý ročník akce Česko zpívá koledy. Ve středu 11. prosince budou ze stovek míst po celé České republice znít od 18 hodin známé vánoční písně.    


Trumpety a andělé na chůdách. Slavičín rozsvítí vánoční stromek

Vánoční strom Slavičín. Ilustrační foto Návrat k tradicím symbolizuje letošní Rozsvicování vánočního stromu ve Slavičíně. Na Horním náměstí, kde bude tradiční pódium a prodejní stánky, se rozezní výhradně slavnostní a vánoční melodie, v podání trumpetového hudebního doprovodu skupiny Brasstet.


Novoroční oslavy za tři sta tisíc i města bez oficiálních ohňostrojů

ilustrační foto Bude to jako vždy velká novoroční paráda. Tisíce lidí budou sledovat ve středu 1. ledna nebe nad Zlínem při tradičním ohňostroji. Podobně tomu bude například v Holešově na Kroměřížsku. 


Pozor na ledovku, varují meteorologové

Ilustrační fotografie. Místy zataženo nízkou oblačností, hlavně v západní části kraje. Místy pak skoro jasno nebo jasno, především na východě. Zpočátku ojediněle mrznoucí mlhy. Nejvyšší odpolední teploty -1 až +2 °C, při slunečním svitu kolem +3 °C. Takové počasí předpovídají pro dnešní den ve Zlínském kraji brněnští meteorologové.  


Valašský mikulášský jarmek láká návštěvníky. Jaká dopravní omezení lze čekat?

V sobotu 7. prosince se bude konat již 28. ročník Valašského mikulášského jarmeku. Atmosféru mikulášské obchůzky, krásu řemesel i kouzlo adventních zvyků budou moci opět po roce obdivovat návštěvníci Valašského mikulášského jarmeku. Jeho 28. ročník se ve Valašských Kloboukách koná v sobotu 7. prosince.


„V předvánočním shonu si dávejte na věci pozor,“ radí policisté

V předvánoční době provádí policie preventivní akce zaměřené na kapsáře a zloděje.FOTO zdroj: PČR. Stejně jako každý rok, i letos se policisté Krajského ředitelství policie Zlínského kraje zapojili do bezpečnostního opatření spojené s adventním časem, vánočními svátky a příchodem nového roku, které je zaměřeno mimo jiné na zajištění veřejného pořádku, bezpečnosti, na prevenci proti páchání trestné činnosti či na zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu.


VIDEO: Zámek Wichterle ve Slavičíně je otevřen. Jak to uvnitř vypadá?

Ve Slavičíně představili Zámek Wichterle. Prošel rekonstrukcí. FOTOGALERIE/ Slavičín získal pro turisty další atraktivní dominantu města. Nově zrekonstruovaný slavičínský zámek se stal Zámkem Wichterle, který pro veřejnost nabízí hotelové služby a wellness pivní lázně. Jeho novými majiteli se stali manželé Machalovi ze Slavičína, kteří se do náročného a nelehkého úkolu dát zámku ve Slavičíně nový život, pustli před dvěma lety.


Dobré umírání: pomáhají i kurzy komunikace

Ilustrační foto. Více než sto lékařů, zdravotních sester, psychologů, sociálních pracovníků i nemocničních kaplanů z celého Zlínského kraje, ale i z dalších částí republiky se ve Zlíně účastnilo odborné konference Paliativní péče v nemocnici Dobré umírání III.  


O soutěžní dialog byl zájem. Velké kino architektům získá prestiž

Velké kino ve Zlíně. Uzavření z důvodů havarijního stavu. Soutěžní dialog na architektonickou soutěž jak bude vypadat nový kabát velkého kina, začal.  


Procházka lesem, rozhovor v Deníku. Nejen to bylo v aukci

Benefiční dražba Tichá aukce laskavosti zlínské Naděje. FOTOGALERIE/ Dvouhodinový úklid, výtvarná díla, exkurzi v potravinářské továrně i masáž. Dále pak také jízdu v závodním autě či prohlídka neveřejných prostor Českého rozhlasu Zlín.


Zimní stadion Luďka Čajky se dočká oprav. Projektanti jsou vybráni

Vizualizace plánované rekonstrukce Zimního stadionu Luďka Čajky ve Zlíně Město podepsalo smlouvu s projektanty, cesta k rekonstrukci Zimního stadionu Luďka Čajky ve Zlíně začala.  


Traktor rozbouřil halu v Hluku. Podívejte se na fotky

Kapela Traktor ve sportovní hale v Hluku I když bylo v pátek večer venku jen něco málo stupňů nad nulou, ve sportovní hale v Hluku to pořádně vřelo. Publikum doslova rozpálila kapela Traktor, která sem zavítala v rámci turné Šachoffnice tour, s podtitulem Druhý tah.


VIDEO: Vánoční strom ve Zlíně už svítí, podívejte se

V neděli 1. prosince 2019 slavnostně rozsvítili také vánoční stromeček ve Zlíně na tamním náměstí Míru. Lidé při té příležitosti zaplnili celý střed krajského města. Vánoční strom v neděli večer slavnostně rozsvítili také na náměstí Míru ve Zlíně.


Šedesát čtyři milionů za odpad roku 2020

Svoz dopadu. Ilustrační foto Technické služby Zlín (TS Zlín), které se starají o ukládání odpadu na skládce Suchý důl, zaznamenávají meziroční nárůst objemu uloženého odpadu téměř o 12 %. Jde o nejvyšší hodnotu od roku 2014.


Ve Zlíně začaly adventní trhy. Zahraje na nich i Standa Hložek či kapela No Name

V sobotu 30. listopadu 2019 začaly ve Zlíně adventní trhy. Adventní Zlín potrvá až do 24. prosince. Na náměstí jsou připraveny stánky s občerstvením, nechybí ani kulturní program. Letos bude nově několik stánků s občerstvením otevřeno až do 1. ledna 2020. Grilované klobásky, horký ovar, zabíjačkovou polévku, bramboráky, belgické hranolky, brambůrky, ale také svařené víno, punč či třeba horkou čokoládu. Nejen takové dobroty nabízí adventní trhy v samotném centru Zlína.


VIDEO: Traktor a Hluk společně rozpálili sportovní halu

Traktor a Hluk společně rozpálili sportovní halu FOTOGALERIE/ I když bylo v pátek večer venku jen něco málo stupňů nad nulou, ve sportovní hale v Hluku to pořádně vřelo. Publikum doslova rozpálila kapela Traktor, která sem zavítala v rámci turné Šachoffnice tour, s podtitulem Druhý tah.


Zlínská zoo se raduje z třetího mláděte tapíra čabrakového

Na začátku listopadu se ve zlínské zoo narodilo již třetí mládě tapíra čabrakového. Tentokrát je to samička a díky starostlivé péči matky Nadiry skvěle prospívá. Na začátku listopadu se ve zlínské zoo narodilo již třetí mládě tapíra čabrakového. Tentokrát je to samička a díky starostlivé péči matky Nadiry skvěle prospívá. Návštěvníci ji mohou každý den uvidět ve vnitřní ubikaci tapírů v expozici Hala-Bala, a to vždy od 9.30 do 15.00 hod.


Chystejte šály, čepice i rukavice, citelně se ochladí

Mráz - Ilustrační foto Zataženo až oblačno, zpočátku ojediněle, během dne postupně na většině území přeháňky.


Čunek dal Polívkovi 50 tisíc. Byl dojat

Cenu PRO AMICIS MUSAE (Přátelům múz) za významný, dlouhodobý a podstatný přínos kulturnímu životu regionu udělil hejtman Jiří Čunek vizovickému rodákovi herci Boleslavu Polívkovi. Cenu PRO AMICIS MUSAE (Přátelům múz) za významný, dlouhodobý a podstatný přínos kulturnímu životu regionu udělil hejtman Jiří Čunek vizovickému rodákovi herci Boleslavu Polívkovi. Cenu spojenou s finančním darem 50 tisíc korun si Boleslav Polívka převzal v Jelínkově koštovně ve Vizovicích.  


V Zádveřicích-Rakové dálnici nechtějí, zvažují varianty. Bude referendum?

Ilustrační foto ANKETA/ Referendum. I toto slovo padlo při středeční večerní vzrušené debatě mezi obyvateli obce Zádveřice-Raková a zástupci krajského Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Hlavním tématem byla plánovaná výstavba dálnice D49, která má přes území obce již za několik let vést.


Dětským dopravním hřištím se daří

Ilustrační snímek. Dotaci ve výši 3,870 milionu korun na rekonstrukci zázemí dětského dopravního hřiště v Kroměříži projednala Rada Zlínského kraje a doporučila zastupitelům její přidělení.


Jak se žilo židům v Luhačovicích? Představí vám unikátní výstava

V Muzeu luhačovického Zálesí bude ve čtvrtek 28. 11. zahájena výstava Luhačovice a Židé, která zpracovává téma historie židovských obyvatel Luhačovic a návštěvníků luhačovických lázní židovského vyznání v průběhu staletí. Ve čtvrtek bude v Muzeu luhačovického Zálesí zahájena výstava Luhačovice a Židé, která zpracovává téma historie židovských obyvatel Luhačovic a návštěvníků luhačovických lázní židovského vyznání v průběhu staletí.


Mladí zdravotníci mohou využít dotaci. Zaváží se ale kraji

Zdravotní škola Zlín. Ilustrační foto Motivační program pro mladé zdravotníky a lékaře pro rok 2019 v celkové výši 175 tisíc korun doporučila schválit rada Kraje.  


Vánoční pošta, stromeček i cukroví: Obchodní dům startuje vánoční program

Vánoční pošta v Obchodním domě S příchodem adventu se halí do sváteční atmosféry také Obchodní dům Zlín. Již začátkem týdne zde otevřela svou „úřadovnu“ originální Vánoční pošta, ve které mohou děti napsat a poslat dopis Ježíškovi. V pátek 29. listopadu se chystá slavnostní rozsvícení vánočního stromu, v dalších dnech Adventní tvoření, dobročinný bazárek cukroví Pečeme DOBRO-ty a další zajímavé akce.  


Záložáci: Ostré granáty, mapy i první pomoc

Dali se k záložákům. Osmavacetiletá Zuzana Urbanová s hodností četaře zastupuje velitele družstva, kulometčík Jan Klusal je původním povoláním grafik. „Nechtěl bych do války poslat své syny. To do ní raději půjdu sám,“ vysvětlil Jan Klusal, proč se přidal k aktivním zálohám Armády České republiky. Před třemi lety si prý také uvědomil, že v jeho věku je na čase začít naší zemi oplácet, co od ní za léta svého života dostal. Povoláním grafik ve zlínské společnosti Cominfo je v aktivních zálohách na pozici kulometčíka.