Úterý 22.10.2019 , Sabina
Hledat

Právě dnes

Úterý | 22. Října 2019

Zpravodajství Zlín

Zdroj: Zlínský deník - Moje Zlínsko

Čím budou? Děti si to zkusily na festivalu řemesel, podívejte se

O víkendu 19. a 20. října 2019 se v prostorách zámku ve Zlíně konal první Dětský festival řemesel. /VIDEO, FOTOGALERIE/ Práce na tkalcovském stavu, zedničinu, kovářství. Nejen tato řemesla si o víkendu mohly vyzkoušet děti na Dětském festivalu řemesel. Z prostor zlínského zámku, kde se akce konala, se tak nesl tlukot kladiva, rachot řezačky na dřevo, ale také vůně malých smažených palačinek.


Zlínská Galaxie slavila kulatiny. Nechyběl ani dort

V sobotu 19. října 2019 oslavil Rodinný zábavní park Galaxie ve Zlíně desáté narozeniny. Připravena byla velká oslava. /FOTOGALERIE/ Pořádný důvod k oslavě měl o víkendu Rodinný zábavní park Galaxie ve Zlíně: slavil totiž desáté narozeniny. Připravený byl bohatý program, narozeninové dárky, tombola a samozřejmě velký narozeninový dort.


Ve zlínském klubu se strhl rockový uragán. Podívejte se

Marta Jandová spolu se svojí německou kapelou Die Happy na pódiu Masters of Rock Café ve Zlíně /VIDEO, FOTOGALERIE/ Plná energie, jako vichřice, řádila v pátek 18. října večer na pódiu Masters of Rock Café ve Zlíně Marta Jandová spolu se svojí německou kapelou Die Happy. Baťovo město se stalo jednou ze dvou tuzemských zastávek uprostřed jejich koncertního turné s názvem Love Suicide. 


VIDEO: Skleněné ruce listopadových studentských revolucionářů

Odlévání rukou studenských vůdců sametové revoluce v Gottwaldově. Při revoluci v roce 1989 pomáhali i studenti. Jako pocta jim byly včera odlity ruce ze skla.  


Stará malenovická cesta bude na rok uzavřena

Ilustrační foto - uzavírka Už za pár týdnů se musejí řidiči připravit na další dopravní omezení. Od 5. listopadu bude zcela uzavřena silnice III. třídy vedoucí z Kvítkovic do Malenovic, tzv. stará malenovická.  


O Dušičkách MHD posílí

Autobus DSZO. Ilustrační foto Cestující veřejnost si v minulých letech v období kolem svátku památky zesnulých zvykla využívat posilových spojů na linkách ke hřbitovům. Dopravní společnost Zlín – Otrokovice (DSZO) počítá s adekvátním posílením dopravy i letos. Stane se tak zejména o víkendech 26. – 28. října a 2. – 3. listopadu.


Kolumbárium řeší nedostatek místa na hřbitově

Kolumbárium obsahuje sto šedesát míst. Nedostatek místa na místním hřbitově město Otrokovice vyřešilo efektivně. Vystavilo novou část kolumbária, která obsahuje sto šedesát míst a mělo být pokrýt potřebu obyvatel na následující čtyři roky.


Trollové usilují o změnu názvu města. Zlíňané to berou jako legraci

Fotografie ve Státním okresním archivu ve Zlíně - Klečůvce: „Když byl Zlín Gottwaldovem“.Ilustrační foto Zlín znovu Gottwaldovem? „Nesmysl,“ shodují se všichni ve Zlíně. Iniciativu hnutí ANO, vytrollíme europarlament zde nebere nikdo vážně.


Kabelkový veletrh stále láká. Lidé pomáhají rádi

Pátý ročník Kabelkového veletrhu v Otrokovicích opět přilákal stovky lidí. FOTOGALERIE/ Velké, malé, červené, modré, zelené, s přezkami, pletené i vyšívané. Kterou si ale vybrat? Všechny kabelky a byla jich tisícovka, udělaly v prostorách otrokovické Besedy radost a výtěžek z jejich prodeje posloužil dobré věci.


Ženou regionu za Zlínský kraj se stala speciální pedagožka Lenka Ročáková

Držitelkou ocenění Žena regionu za Zlínský kraj se stala speciální pedagožka Lenka Ročáková. Vítězkou jubilejního desátého ročníku prestižního ocenění Žena regionu se za Zlínský kraj stala Lenka Ročáková. Pomáhá dobrovolně rodinám s dětmi a mládeží s postižením jak mentálním, tak tělesným. Navíc je i hlavním motorem při organizaci akce Charity Jam. V hlasování veřejnosti obdržela v konkurenci dalších devíti finalistek ze Zlínského kraje nejvíce hlasů.  


Kabelkový veletrh v Otrokovicích je tady. Dámy vyráží do akce

Kabelkový veletrh v Otrokovicích. Přispět na dobrou věc a ještě si udělat radost. To můžete na Kabelkovém veletrhu, který se koná ve čtvrtek 17. října ve foyer Otrokovické Besedy od 15 do 18 hodin.


V kunovickém Letu našli bombu z války, z areálu evakuovali 1300 lidí

Nález nevybuchlé letecké pumy při výkopových pracích v areálu kunovského Letu evakuoval na třináct set pracovníků. Puma nakonec neobsahovala žádné aktivní látky. Bombu z druhé světové války našli v areálu bývalého Letu Kunovice, v dnešní společnosti Aircraft industries.


VIDEO: Pět let od výbuchů ve Vrběticích. Práce stále pokračují

Již pět let probíhá zásah složek IZS po výbuchu muničních skladů ve Vrběticích na Zlínsku. Zásah složek Integrovaného záchranného systému (IZS) po výbuších muničních skladů ve Vrběticích na konci roku 2014, nemá podle ředitele krajské policie Jaromíra Tkadlečka, svým rozsahem, nasazením a dobou trvání v české historii obdobu.


Zábavné i poučné seznámení s řemeslníky

Ilustrační foto. První ročník netradiční akce pro rodiny s dětmi s názvem Dětský festival řemesel se uskuteční od 19. do 20. října ve Zlíně, a to od 9:00 do 18:00 hodin.  


Průmyslovku čeká brzy rekonstrukce

Ilustrační foto. Rekonstrukci a modernizaci sportovní haly na Střední průmyslové škole Otrokovice chystá Zlínský kraj, který je zřizovatelem školy. Celkové náklady jsou vyčísleny na 87 milionů korun. Krajští zastupitelé na pondělním zasedání vyslovili souhlas s financováním akce krajem a s podáním žádosti o dotaci, ze které lze čerpat téměř 40 milionů korun.  


Plicní lékaři: důležitý je čas

Ilustrační foto Patnáct lidí ze Zlínského kraje si nechalo zkontrolovat plíce. U žádného z nich nenašli pneumologové idiopatickou plicní fibrózu (IPF), u 5 objevili astma či chronickou obstrukční plicní nemoc (CHOPN). Lidé si v kraji mohli nechat prohlédnout plíce v rámci Dne otevřených ambulancí u příležitosti Týdne IPF.


Kotlíkové dotace ve Zlínském kraji byly vyčerpány za 5 sekund

Ilustrační foto. 159 897 862 korun, tedy celá částka určená ve Zlínském kraji na třetí vlnu kotlíkových dotací, byla v úterý vyčerpána během pouhých 5 sekund, kdy kraj od občanů přijal 2843 elektronických žádostí o poskytnutí dotace.


Robert zpět ve škole. Tentokrát na Baťově univerzitě

Robert Lee Fulghum se setkal se studenty Baťovy univerzity „Když jsem jel vlakem z Prahy do Olomouce, jedné malé dívce jsem vyprávěl, že jsem bankovní lupič. Byla nadšená. Příběhy jsou všude, kam se podíváte,“ uvedl během diskuze se studenty Fakulty humanitních studií Univerzity Tomáše Bati světoznámý americký spisovatel Robert Fulghum.


Zlatý oříšek poprvé ve Zlínském kraji. Talentované děti se předvedly v Holešově

Přehlídka talentů Zlatý oříšek 2019 v Holešově /FOTOGALERIE/ „Myslím, že ze všech krajů je právě Zlínský tím, kde se s talentovanými dětmi pracuje nejvíc,“ chválí přístup k nadaným dětem Jiří Kotmel, předseda správní rady nadačního fondu Zlatý oříšek, který pořádá stejnojmennou soutěž. Ta se již od roku 1998 zaměřuje na vyhledávání a podporu mimořádně nadaných a cílevědomých dětí a dětských kolektivů ve věku od 6 do 14 let. Letos se poprvé konala také ve Zlínském kraji.


Nádraží ve Zlíně? Špína, zápach a rozpadající se budovy

Nádraží ve Zlíně a jeho zanedbané okolí Koše přeplněné odpadky, oprýskané zdi, rozbité výlohy zalepené lepenkou, nevzhledné budovy a buňky stejně jako informační tabule. Rozpraskaný asfalt, rzí napadené zábradlí i střechy jednotlivých nástupišť, střepy rozbitých lahví válející se po zemi. Z některých koutů se line zápach a štiplavá moč. K tomu partičky bezdomovců okupující zídku za ošuntělou budovou autobusového nádraží, podivní týpci s pivem a cigárem sedí na lavičkách, které již pamatují hodně příběhů. Přidejme zasloužilé štamgasty nádražní nálevny či opodál stojícího nonstopu Monako. Tak vypadalo vlakové a autobusové nádraží v sobotu ráno.


VIDEO: Motorkáři ukončili sezonu spanilou jízdou z Otrokovic

Motorkářské ukončení sezony - spanilá jízda z Otrokovic přes Kvasice do Zdounek Celkem 246 motorkářů o víkendu ukončilo na Zlínsku a Kroměřížsku motocyklovou sezonu.


Jaký byl sobotní Zlín Design Market? Podívejte se

Zlín Design Market 2019 /FOTOGALERIE/ Obaly z vlnité lepenky, špaldové polštáře, přírodní kosmetika, šperky, malování na sklo, dřevěné stavebnice. Zlínský zámek o víkendu opět hostil Zlín Design Market.


Děkujeme za vaši skromnost, Mistře

Vzpomínka na Karla Gotta. Ilustrační foto Dojemné vzkazy, truchlení i ochota jet na pietní rozloučení až do Prahy. Lidé Karla Gotta milovali.


Počasí jako stvořené pro výlet

Ilustrační foto Dnes bude podle Miloslava Hradila z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) ráno většinou skoro jasno, během dne polojasno až oblačno.


Pojedete se rozloučit s Mistrem Karlem Gottem do Prahy?

Rozloučení s Karlem Gottem. Chystáte se na rozloučení s ikonou tuzemské populární hudby přímo v Praze na Žofíně? O své dojmy i fotografie ze smuteční slavnostní chvíle se můžete podělit i s čtenáři Deníku, rádi je zveřejníme.