Nedělě 18.11.2018 , Romana
Hledat

Právě dnes

Nedělě | 18. Listopadu 2018

Zpravodajství Zlín

Zdroj: Zlínský deník - Moje Zlínsko

Kraj podpořil dálnici. Zamítá se, slyšeli ekologové. Obstrukce, říkají silničáři

Stavba D49. Ilustrační foto Krajský úřad zamítl odvolání ekologů směřované proti stavbám spojeným se silnicí D49 a postavil se tak za dřívější rozhodnutí Městského úřadu v Holešově. Vyplývá to z rozhodnutí, které má Deník k dispozici.


Pro úkoly na bruslích a jiné vzpomínky

Akademie 55 let zš Malenovice v sále Besedy v Otrokovicích.Sbor Carmina bona "First things first, I'ma say all the words inside my head," rozezněly písní sál Otrokovické besedy děti z pěveckého sboru Carmina Bona 11. ZŠ v Malenovicích. Škola ku příležitosti oslav jubilea jejího založení pořádala slavnostní Akademii.


Kam do práce po studiu? Zlín hostil Business Day

Veletrh pracovních příležitostí  BUSINESS DAY 2018 na UTB ve Zlíně. Jednou by chtěla podnikat a škola by jí měla pomoci, aby se její firma nikdy nedostala do ztráty. Sovina Kárpátiová končí bakalářské studium na Fakultě ekonomiky a managementu UTB a na veletrh pracovních příležitostí Business Day, který se konal v pondělí v obou budovách komplexu Kongresového a univerzitního centra, zavítala nabrat informace, kam by se v životě mohla posunout dál.


Soutěž Zlínský vorvaň 2018. Nejde jen o to, kdo je nejrychlejší

Soutěž  Zlínský vorvaň 2018 ve sportovní hale ve Zlíně. tisícovka dětí z více než dvaceti českých i slovenských základních škol včera změřila své síly v soutěži Zlínský Vorvaň. Na zlato dosáhla ZŠ J. A. Komenského z Púchova na Slovensku. 


Ševci darovali krev. „Vnímám to jako menší pomoc,“ říká brankář Dostál

Fotbalisti FC FASTAV Zlín darují krev v KNTB ve Zlíně. Spousta fanoušků by to do něj nikdy neřekla, brankář Fastavu Zlína Stanislav Dostál ale není žádný egoista. Naopak, myslí i na druhé. Proto sedmadvacetiletý gólman neváhal a společně s dalšími prvoligovými fotbalisty navštívil transfuzní stanici Krajské nemocnice Tomáše Bati, aby podpořil dárcovství krve i kostní dřeně.


Čekání na Českou? „Jako na smilování“

Oprava na ulici  Česká  na sídlišti Jižní svahy ve Zlíně. Souběh oprav ulic největšího zlínského sídliště stále způsobuje problémy. Lépe bude již na konci listopadu.  


Ševci jdou darovat krev. Jiráček s Poznarem se zapíší do registru dárců

Ilustrační foto. Není to žádná póza, laciný reklamní trik. Zlínští prvoligové fotbalisté už v minulosti několikrát pomohli správné věci. V úterý se ševci společně vydají na transfuzní stanici Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně, aby podpořili dárcovství krve i kostní dřeně.


Kongresové centrum ve Zlíně bylo v obležení policie a strážníků. Šlo o cvičení

Ve Zlínském KUC proběhlo cvičení police a městské policie. Zúčastnilo se ho celkem více jak dvě sta lidí. Policejní sirény se rozléhaly pondělním ránem ve Zlíně, Kongresové centrum (KUC) bylo přepadeno. Z místa se ozývaly rány. Do sálu s dvěma stovkami studentů vtrhli dva střelci. Začalo peklo.


Svatomartinské oslavy ve Zlíně se povedly na výbornou. Podívejte se

Svatomartinské oslavy ve Zlíně /VIDEO, FOTOGALERIE/ Martin na bílém koni na zlínské náměstí Míru dorazil v neděli krátce před jedenáctou hodinou. Místo sněhových vloček s sebou ale přivezl do krajského města slunce. To však nikomu ze stovek přítomných návštěvníků nevadilo, vždyť se zde otevírala svatomartinská vína a nabízely se nejrůznější delikatesy spojené právě s tímto svátkem.


Tohle chceme. Zlíňané sami mohou rozhodnout, co má ve městě být

Gahurův prospekt na náměstí T. G. Masaryka ve Zlíně. Chcete si hrát? Grilovat přímo ve zlínském Univerzitním parku? Zahrát šachy na čerstvém vzduchu? Anebo relaxovat s výhledem na krásný Zlín? Podle autorů návrhů projektu Tvoříme Zlín je toto všechno možné. A nabízí daleko více.  


Kupme lidem čas na život. Marek Šikula dostal bohulibý nápad při jízdě na kole

Marek Šikula Diagnostický přístroj pro detekci žil, aplikační místnost na onkologickém oddělení s nejmodernějšími polohovacími lehátky nebo nová křesla v čekárně stejného oddělení. Vše v hodnotě přesahující tři čtvrtě milionu korun. Za tím stojí muž, kterého nové projekty napadají při jízdě na kole.  


Chcete pomoci? Přidejte se k potravinové sbírce

Potravinová sbírka. Ilustrační foto. Celostátní Národní potravinová sbírka se uskuteční v sobotu od 8 do 18 hodin.


Příběhy zlínských kostek nad ledem

Kostka Má za sebou dlouhý legislativní maraton. Výběrové řízení na multimediální kostku nad ledem musel kvůli novým parametrům z Českého svazu ledního hokeje opakovat. I proto si zlínští fanoušci museli počkat až do listopadu.


Kostka už visí! Chlouba zimáku je na svém místě

Instalace nové projekční kostky na zimním stadionu ve Zlíně. Už visí! Ve čtvrtek v podvečer poslali technici vzhůru ke stropu Zimního stadionu Luďka Čajky ve Zlíně novou multimediální kostku. Fanoušci žlutomodrých barev tak mají novou chloubu. Přinese zvýšený servis reklamním partnerům a nové zážitky fanouškům.


Strach v lese. Ale děti byly spokojené

Stezka odvahy Halloweenským lesem se uskutečnila v sobotu  v lesoparku na Jižních Svazích ve Zlíně. Stezka odvahy Halloweenským lesem se uskutečnila v sobotu  v lesoparku na Jižních Svazích ve Zlíně.


Růst počtu návštěvníků Zlínského kraje pokračuje

Ilustrační foto Růstový trend návštěvnosti Zlínského kraje, zahájený před šesti lety, pokračuje i nyní. Ve středu 7. listopadu o tom informoval Český statistický úřad.


Bouře v krajské nemocnici: rozzlobené sestry

Ilustrační foto Další změny v krajské nemocnici opět přinášejí vlnu negativních emocí a nespokojenost personálu. Po slučování oddělení, zavření poloviny kardiologie nebo části interny či LDN z důvodu nedostatku personálu, po výměně deseti primářů jednotlivých oddělení došlo na sestry. Konkrétně instrumentářky.  


Nová nemocnice dostala požehnání. Jen za pozemky zaplatí kraj 330 milionů korun

Pozemek pro stavbu nové krajské nemocnice v Malenovicích. Zelenou dali zastupitelé odkupu pozemků v prostoře mezi malenovickým sídlištěm a nákupní zónou Centro a tím v podstatě požehnali výstavbě nové krajské nemocnice na zelené louce. Ta by měla podle plánů stát ode dneška do šesti let.


Přibylo sebevražd. 79 za jediný rok

Ilustrační foto. Nejčastější příčinou sebevražedných činů bylo vloni ve Zlínském kraji „úmyslné sebepoškození oběšením, (u)škrcením a (za)dušením“.


Další stopka pro D49. Místo hlodavců teď vadí drobné stavby

Stavba D49. Ilustrační foto Dálnice D49 z Hulína až na Slovensko. To je na Valašsku už více než deset let jen bájná představa. A i když podle Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) jsou na její výstavbu nachystány finance a všechny přípravy s tím spojené jsou hotovy, přesto se důležité dopravní tepny napříč krajem zřejmě hned tak nedočkáme.


Díky přístavbě navýšili kapacitu školky v Tečovicích na 80 dětí

V mateřské školce v Tečovicích před pár dny otevřeli nové oddělení. Při té příležitosti se také ve školce konaly například tvořivé dílničky, poté prošel i lampionový průvod obcí. Foto: MŠ Tečovice Nové oddělení mateřské školky mají v Tečovicích. Obci se na něj podařilo získat dotaci z evropských fondů ve výši zhruba 11 milionů korun, díky které uhradili většinu nákladů.


Kočičí útulek: 80 tisíc měsíčně

Útulek pro kočky Dobré ruce ve Zlíně. Eva  Janišková s kocourem Čertem. „Pojďte dál, to je Lojza,“ zdraví nás s úsměvem Eva Janišková ze Zlína a zároveň představuje mourovatého kocoura, který se na prahu jejího domu majestátně a důležitě protahuje. V domě, kde je útulno a teplo, je několik kočičích škrabadel a pelíšků a hlavně kočičí obyvatelé samotní.


Valaši vědí, jak vařit děckám

Školní jídelna. Ilustrační foto Jáhly, pohanka nebo dýně ve školní jídelně? Obava, že děti potraviny našich babiček nebudou jíst? Takové potraviny že nelze chutně upravit? Kateřina Slabíková, vedoucí školní jídelny, si zvolila jazýčky opravdu vybíravé.


První zastupitelstvo a už bylo rušno

Ustavující zastupitelstvo města Zlína. Město Zlín již má nového primátora. Je jím dle předpokladů dvaatřicetiletý Jiří Korec. Zlatý řetěz i zlatý klíč mu včera na ustavujícím zasedání zastupitelstva města předal odstupující primátor Miroslav Adámek.  


Kdo a co bude mít ve Zlíně na starost?

Ustavující zastupitelstvo města Zlína.Jiří Korec a Miroslav Adámek Podívejte se, jak jsou nově rozděleny řídící kompetence v nejužším vedení krajského města