Pátek | 30. Září 2022

Zpravodajství Zlín

Zdroj: Zlínský deník - Sport

OBRAZEM: Fotbalový turnaj mladších dorostenců ovládl na Vršavě OFS Zlín

/FOTOGALERIE/ Výběr mladších dorostenců Okresního fotbalového svazu Zlín ovládlo úterní turnaj výběru krajů OFS, který uspořádal Zlínský KFS na umělém povrchu zlínské Vršavy v areálu Vlastislava Marečka.

Kam za sportem ve Zlínském kraji?

O víkendu je v našem kraji na programu nespočet sportovních akcí. Podívejte se a vyberte si tu svou!

O rizikové derby je mezi fanoušky zájem, žádá si zvýšená bezpečnostní opatření

Velký fotbalový svátek zažije v neděli odpoledne zlínská Letná. Do Baťova města dorazí konkurenčního Slovácko, atraktivní duel 10. kola FORTUNA:LIGY slibuje zajímavou podívanou, skvělou diváckou kulisu.

Fatra bylo blízko parádnímu obratu. Po jedenácti měsících získala alespoň bod

Dlouhých jedenáct měsíců čekali na bodový zisk v extralize. Dočkali se ve čtvrtek večer, ve druhém kole nového ročníku české nejvyšší soutěže. Volejbalisté Fatry na palubovce Odolene Vody už prohrávali 0:2 na sety, nakonec si dokázali vynutit rozhodující sadu. V ní vinou špatné koncovky neuspěli.

Zlín neměl zájem, připouští Vlach. Gestem po gólu pozdravoval rodinu

Byla na něj upřena speciální pozornost. Ve Zlíně se narodil, za Berany odehrál přes 350 zápasů v nejvyšší soutěži. Střídačce domácích navíc velel jeho otec Rostislav. Byl to právě Roman Vlach, který rozhodl o středečním vítězství Prostějova proti ševcům 2:1 po prodloužení. „Oba mančafty potřebovaly body, dle toho to i na ledě vypadalo. Naštěstí to pro nás dopadlo dobře,“ pousmál se 33letý forvard Hanáků.

Zapijeme to s fanoušky, usmívá se Hradilík. Pochvaluje si týmy „okolo komína"

Hattricků už pár nasázel. Vůbec poprvé se mu to však podařilo do jednoho poločasu. Krajní záložník Trnavy Jan Hradilík se tímto počinem blýskl uplynulou neděli, kdy svému týmu pomohl k triumfu nad loňským vítězem IV. A třídy z Lípy 8:4. „Nejsem zrovna ideální typ střelce,“ směje se 30letý borec.

Bartošák: Škoda, že Slovácko nehrálo nějaký zápas, mohlo to být jednodušší

V dresu Liberce zažil hned několik Podještědských derby se sousedním Jabloncem, coby hráč Karviné pak prožíval souboje s Baníkem Ostrava. Nyní čeká zlínského obránce Lukáše Bartošáka duel se Slováckem. Věčný kliďas motivovat nepotřebuje. Regionální rivalitu mezi kluby i městy rodák z Brumova samozřejmě vnímá.

Slovácku přestávka pomůže, míní bývalí hráči. Před derby více věří hostům

Pro oba týmy to může být odrazový můstek za lepšími výsledky, klidnější druhou polovinou podzimní části. Porážka naopak přidělá ševcům i protivníkovi z Uherského Hradiště další starosti a nepříjemnosti. Fotbalisté Zlína ani Slovácka nejsou před nedělním derby na Letné v nijak oslnivé formě.

Hvězdy NHL se chystají do Prahy. Na koho se můžou fanoušci těšit?

V pátek 7. a v sobotu 8. října uvídí Praha utkání NHL mezi San Jose Sharks a Nashville Predators. I kvůli (ne)účasti ruských hokejistů ostře sledované dvojutkání bude pro Českou republiku velkou událostí, fanoušci se těší na několik skutečných hvězd nejslavnější soutěže na světě. A především na Tomáše Hertla, asi největší tahák NHL Global Series. Která další slavná jména se v O2 aréně představí?

Beran Ondráček: Vybrali jsme si složitější cestu, všichni čekali válec

Schytal už docela dost ran, sám se podílel na třech brankách Beranů. Ani obětavost Jiřího Ondráčka zatím nestačí, hokejistům Zlína vstup do Chance ligy prostě a jednoduše nevychází. Nezměnil to ani středeční zápas proti Prostějovu, který domácí prohráli 1:2 po prodloužení. „Na jeden gól se těžko vyhrává,“ utrousil skleslý útočník ševců.

Kouč Beranů Vlach o koncovce i úvodu: Ještě jsme byli v autobuse. Co Claireaux?

Ach, ta koncovka. Berani na ni znovu doplatili. I v dnešním 6. kole Chance ligy proti Prostějovu. Svěřenci hlavního trenéra Rostislava Vlacha sice na hostující brankáře (Němeček ve 47. minutě střídal zraněného Pavelku – pozn. red.) vyslali 38 střeleckých pokusů, uchytilo se ovšem pouze trestné střílení Mrázka. „Pořád bojujeme se střeleckou potencí, která nám dělá problémy od začátku ligy. Zatím se nám z toho nepodařilo dostat. Věříme, že to bude lepší,“ přeje si 60letý kouč zlínských hokejistů.

Baťov v předehrávce opět vyhrál

V předehrávce 11. kola divizní fotbalisté Baťova potvrdili skvělou formu posledních týdnů a před vlastními fanoušku udolali poslední celek skupiny E 4:2.

OBRAZEM: Čekání na domácí výhru trvá. Vlach dvěma trefami srazil Berany

Vzpamatovali se ze špatné první třetiny, od druhého dějství patrně předváděli nejlepší hokej sezony. Hokejoví Berani v 6. kole Chance ligy však proti Prostějovu po šedesáti minutách vstřelili jedinou branku, v prodloužení podruhé inkasovali, na Zimním stadionu Luďka Čajky tak získali jediný bod. Oba góly hostů vstřelil Roman Vlach.

Fotbalistky Zlína prohrály s Líšní

Další porážku si připsaly druholigové fotbalistky Zlína. V neděli odpoledne ve 4. kole soutěže na domácím hřišti na Vršavě podlehly celku SK Líšeň 0:2.

To byla jízda! Ve florbalovém Českém poháru Zlín rozstřílel Vsetín

Nečekaně jednoznačně skončilo regionální derby ve 4. kole Poháru Českého florbalu mužů.

Tři body Bezměrovu v Mostkovicích zařídila v poslední minutě Hana Baštincová

Pouze Holešovským holkám a Bezměrovu se dařilo ve 4. podzimním kole v Moravskoslezské fotbalové divizi žen. Holešov vybojoval tři body ve Vlkoši a Bezměrov vyhrál v Mostkovicích. Neprosadil se Uherský Brod v Protivanově, Březůvky nečekaně hladce prohrály v Prostějově a Tečovice podle očekávání neuspěly na hřišti béčka Olomouce.

Orientačním běžcům se na mistrovství republiky dařilo

Na klasické trati vybojovala Vendula Horčičková stříbro, Jonáš Hubáček bronz.

Dva závody v Přílukách: V sobotu dvoumílový běh, v neděli podzimní půlmaraton

Desátý letošní Běh na 2 míle se koná v sobotu 1. října ve Zlíně. 3,2 kilometrový závod se uskuteční na tradiční rovinaté trati, rozložené do dvou okruhů v Přílukách.

Tomáš Blaha vybojoval v Běhu rodným krajem Emila Zátopka šesté místo

Roman Adamovič z Běloruska zvítězil ve 20. ročníku Běhu rodným krajem Emila Zátopka.

Cíle reprezentace? Postup na EURO a návrat mezi elitu, vyhlásil Fousek

Podzimní reprezentační blok je minulostí, ohlédnutí za ním nyní přinesl předseda Fotbalové asociace České republiky Petr Fousek. Potěšily ho výkony a výsledky výběrů do 21 a 19 let, zklamáním byl naopak pád dospělé reprezentace z elitní skupiny Ligy národů. „Pevně věřím, že zpět do ligy A v dalším ročníku zase postoupíme,“ vyhlásil Fousek.

Smolař Souček. Penaltu jsem měl dát, litoval kapitán. Ukázali jsme naše srdce

/ROZHOVOR/ Češi v klíčové bitvě ve Švýcarsku inkasovali dvě branky během jedné minuty a vypadalo to s nimi bledě. Před přestávkou ale srovnal Patrik Schick a v šedesáté minutě přišla vyložená šance – penalta. Kapitán Tomáš Souček ji ale neproměnil. „Beru na sebe, že to byla moje vina. Po takovém výkonu to byla rána do zad,“ hodnotil neúspěšný exekutor pokutového kopu.

Šilhavý: Zkušenost k nezaplacení. Dokázali jsme držet krok, dá se na tom stavět

/OD ZPRAVODAJE DENÍKU/ Zlepšit výkon oproti zápasu s Portugalskem čeští fotbalisté zvládli. Porazit Švýcarsko ovšem ne. Národní tým inkasoval dva slepené góly a sám šance spíše pálil. Hráči nastřelili několik tyček, kapitán Souček neproměnil penaltu a trefil se jen krátce před přestávkou kanonýr Schick. Češi tak prohráli 1:2. „Mám smíšené pocity. Předvedli jsme velmi dobrý výkon, ale výsledek nás samozřejmě mrzí,“ hodnotil trenér Jaroslav Šilhavý po sestupu z elitní skupiny Ligy národů.

Minuta hrůzy, tři tyče, opět zahozená penalta. Češi padají z elitní společnosti

Zase neproměněná penalta, tři tyče… Čeští fotbalisté si v St. Gallenu vybrali obrovskou porci smůly. V závěrečném utkání Ligy národů padli ve Švýcarsku 1:2 a elitní skupinu opouští. Zápas rozhodla minuta hrůzy, ve které národním tým inkasoval oba góly.

Krajská liga hokeje: Červenka se při premiéře za Ostroh blýskl hattrickem

Hokejistovi Martinu Červenkovi soutěžní premiéra v dresu Uherského Ostrohu vyšla skvěle. Zkušený jednatřicetiletý hokejista se v prvním zápase v novém klubu blýskl hattrickem, slováckému týmu v 1. kole Krajské ligy jižní Moravy a Zlína pomohl k jasné výhře 6:1 nad Blanskem.