Čtvrtek | 25. Dubna 2024

Zpravodajství Zlín

Zdroj: Zlínský deník - Sport

Lepší dostat facku teď, míní Simerský a doufá: Snad se do neděle probereme

Tohle by nestačilo na ligovou záchranu, natož na Plzeň. Fotbalisté Zlína promarnili velkou příležitost porvat se o finále MOL Cupu, duelem v Doosan Areně se protrápili, ve výrazně obměněné sestavě nedokázali čelit favoritovi. Výsledek 0:3 je pro ševce ještě milosrdný.

Šampioni na Slovensku! Stavjaňa s Kašíkem dotáhli Nitru k titulu

Hokejovým mistrem na Slovensku se stala Nitra. Ke druhé trofeji v historii klubu pomohli také dva zlínští rodáci Antonín Stavjaňa a Libor Kašík. Nitra ve středu večer zvládla i čtvrtý zápas finále, Spišskou Novou Ves porazila 2:1 po prodloužení, celkově 4:0 na utkání.

Černé pásky pro Karla Šimurdu. Bývalý hráč a trenér zlínské mládeže zemřel

Ve středečním semifinále proti Plzni navlékli fotbalisté Zlína černé pásky, aby uctili památku zesnulého bývalého hráče, dlouholetého trenéra mládeže a vedoucího rezervního týmu Karla Šimurdy, který v pondělí 22. dubna zemřel po nerovném boji se zhoubnou nemocí. Bylo mu 69 let.

Naštvaný Červenka: Nedalo se na to dívat! Takhle hrát fotbal nechci

Tohle bylo hodně málo … Fotbalisté Zlína nezvládli semifinále MOL Cupu, favorizované Plzni podlehli 0:3 a ve zbytku sezony se mohou soustředit na záchranu FORTUNA:LIGY.

Sen o finále poháru se rozplynul. Ševci nestačili na Plzeň, které podlehli 0:3

Dlouhá pohárová cesta je u konce, fotbalisté Zlína si finále MOL Cupu ani v letošním roce nezahrají. Ševci zůstali po porážce v Plzni 0:3 těsně před jeho branami. Dvě branky favorizované Viktorie vstřelil útočník Tomáš Chorý, jednou se prosadil záložník Lukáš Červ.

Zlín bude na konci června hostit česká atletická esa. Jek se to povedlo?

/FOTOGALERIE a VIDEO/ Podruhé během tří let se poslední červnový víkend (29. a 30. 6. 2024) v Baťově městě představí absolutní česká atletická špička v rámci 55. ročníku Mistrovství ČR mužů a žen.

Ludkovice táhne benjamínek Suchý. Vše o hattricku, snech i kvalitě soutěže

/ROZHOVOR/ Velmi milým překvapením jsou ve valašské I. B třídě výkony ludkovických fotbalistů, kterým v aktuální tabulce patří druhá pozice! Roli favorita potvrdili i o víkendu, kdy si Ludkovjané snadno poradili se zachraňující se Kelčí. Jedním ze strůjců vysoké výhry byl ještě dorostenec Jan Suchý, který nasázel hattrick!

Srdínko o pozici SM: Když bude potřeba, klukům pomůžu. Vrátí se na střídačku?

V klubu nekončí, to rozhodně ne. Naopak, ještě povýšil. Jan Srdínko oficiálně převzal roli sportovního manažera hokejových Beranů. A kdo ví, třeba se znovu objeví na jejich střídačce, kde by si ho po svém boku přál nový hlavní kouč Ján Pardavý. „Uvidíme, jak se věci vyvinou. Zatím jsme ve fázi, kdy to ještě neřešíme, o těchto věcech se teprve pobavíme. Momentálně komunikujeme o skladbě týmu, řešíme hráče,“ přiblížil Srdínko.

Fantiš: Semifinále je velký úspěch, ale finále je velká věc. Víme, že to jde

Společně s brankářem Dostálem a křídelníkem Vukadinovićem zažil památné semifinále domácího poháru v Edenu proti Slavii, kde fotbalisté Zlína na konci dubna 2017 po gólu Lukáše Holíka senzačně zvítězili 1:0. Nyní Antonínu Fantišovi vzpomínky na vydařený duel i spanilou jízdu ožívají.

Vyřadit Plzeň? Musí se sejít všechno, ví Motal. Ševci zabojují o finále poháru

Záchranářské práce jdou na chvíli stranou, fotbalisty Zlína po dlouhých šesti letech čeká semifinále domácího poháru. Ševci se ve středu od osmnácti hodin v Doosan Areně postaví favorizované Plzni. Vítěz souboje ve finále MOL Cupu vyzve doma Spartu, která už na začátku dubna zvítězila v Opavě. Motivace je tak pro oba týmy jasná.

Trenér Beranů Pardavý o posilách ze Slovenska, změně stylu či o MS

/FOTOGALERIE a VIDEO/ Očekávání fanoušků, ale i vedení a samotných hráčů je velké. Nový kouč prvoligových hokejistů Zlína Jan Pardavý se na svou novou roli připravoval postupně, aby se v pondělí oficiálně upsal na rok s následnou opcí Beranům.

Novinky u Beranů: Novým trenérem je Slovák Pardavý, Srdínko sportovní manažer

Hokejoví Berani představili trenérský tým na příští sezonu Chance ligy! U prvoligového hokejového týmu zůstává dvojice Richard Kapuš a kouč gólmanů Luboš Horčička, která bude asistovat novému hlavnímu trenérovi Jánu Pardavému, který v pondělí podepsal roční smlouvu s opcí.

Semifinále fotbalového Regions Cupu se odložilo! Proč a na kdy?

Nepříznivé klimatické podmínky, předpověď přiměla pořadatel semifinálového fotbalového duelu Regions Cupu k odložení středečního duelu, ve kterém měl výběr Zlínského kraje vyzvat na souboj o postup do národního finále Vysočinu. Hrát se mělo na zlínské Letné, stadionu prvoligových fotbalistů Zlína.

I. B třída – sk. A: Do Horní Bečvy přijelo pouze osm statečných z Prlova. Proč?

/PETR KOSEČEK/ Lídr tabulky z Horní Bečvy měl v 18. kole I. B třídy skupiny A usnadněnou práci, neboť soupeř z Prlova přijel jen s osmi hráči. Fotbalisté Jablůnky si doma smlsli na Bylnici a Choryně ve vyhecovaném duelu přehrála Vlachovice. Poličná o víkendu jedinou trefou udolala Ratiboř, Lužkovice slaví hubenou výhru nad Halenkovem. Rezerva Brumova v závěru zdolala Byninu a ludkovický Jan Suchý sťal hattrickem zachraňující se Kelč.

OP: Štípa ve šlágru vyloupila Luhačovice. Divoké derby ve Vysokém Poli

Šlágr okresního kola patřil Štípě. Druhé mužstvo soutěže vykradlo rezervní mančaft Luhačovic, který do poločasu musel dvakrát střídat. K výhře hostů zavelel zkušený Elšík. Vysoké Pole ovládlo divoké derby proti Újezdu, se kterým ještě v 70. minutě prohrávalo 1:3. Utkání za 12 minut otočilo, hosté v závěru vyrovnali, domácí mančaft se přeci jen radoval ze tří bodů. Návojná přišla na hřišti Jasenné o stejný náskok jako Újezd, avšak získala alespoň bod.

Krajský přebor: obrat Hluku až v nastavení, Štítná lídra potrápila

/FOTOGALERIE a VIDEA/ Lídři fotbalového krajského přeboru udrželi svá postavení v tabulce i po 18. kole, které se kolikrát hrálo ne zrovna v ideálních fotbalových podmínkách. Nejvíce se na úspěch nadřel Hluk, který o svém úspěchu rozhodl obratem až ve třetí minutě nastavení.

I. B tř. sk. B: Záhlinice zastavily jízdu Veselé. Kroupy přerušily zápas Louk

Fotbalisté Záhlinic o víkendu překvapili Veselou. Hostující mužstvo hrajícího trenéra Tomáše Dujky přitom do této doby na jaře neztratilo ani bod. Na čele I. B třídy skupiny B jsou stále s desetibodovým náskokem Tečovice, které smetly Březnici 4:0, Holešov B zvítězil na hřišti Louk 5:1. Utkání bylo kvůli nepříznivému počasí na patnáct minut přerušeno. Derby Fryštáku s Hvozdnou skončilo smírně.

I. A třída sk. B: Nedašov doma poprvé prohrál, neuspěla ani Mladcová

Do Nivnice se vrátila podzimní pohoda i forma. Velecký a spol. v nedělním zápase 18. kola krajské I. A třídy skupiny B připravili Nedašovu první domácí porážku a po jednoznačném triumfu 6:0 se vrátili do čela tabulky před Kroměříž B, která zachránila bod v Újezdci až v poslední minutě. Dolní Němčí přestřílelo Bojkovice, Kunovice otočily duel v Nedachlebicích.

I. B třída sk.C: Malenovice padly u posledního, Lhota venku remizovala

Neuvěřitelná série fotbalistů Buchlovic dál trvá. Svěřenci trenéra Reného Krystýnka i v pátém jarním zápase zvítězili bez inkasované branky. V nedělním duelu 18. kola zdolali domácí Topolnou 1:0 a v tabulce udrželi druhou pozici za vedoucím Ořechov. O víkendu uspěly i poslední Traplice. Zápasy Ostrožská Nová Ves – Zlechov a Uherský Ostroh – Slavkov byly kvůli nezpůsobilému terénu odloženy.

MISTROVSKÁ KOPANÁ - výsledky, střelci a tabulky po fotbalovém víkendu

/FOTOGALERIE/ I přes nepřízeň počasí, déšť, chlad a těžké terény se o víkendu hrálo další kolo fotbalových soutěží. Níže najdete výsledkový servis od FNL po nejnižší okresní třídy mužů ve Zlínském kraji. Jak si vedl váš oblíbenec?

I. A třída – sk. A: Vigantice i bez Baroše vyhrály hokejovým výsledkem

/AKTUALIZOVÁNO/ V utkání 18. kola fotbalové I. A třídy skupiny A Vigantic a Valašských Příkaz padlo jedenáct branek, kdy domácí nakonec vyhráli hokejovým výsledkem 8:3! Juřinka si na rožnovské umělce smlsla na Prostřední Bečvě a Velké Karlovice si poradily s Rožnovem p. R. Vidče si o víkendovém deštivém kole vyšláplo na lídra tabulky z Kateřinic a zaujal i Michal Gargulák z Lidečka, jenž hattrickem sestřelil rezervu Valašského Meziříčí. Podlesí se na výhru nad Valašskou Plankou nadřelo. Duel Dolní Bečvy s Horní Lidčí byl odložen na 17. května.

Házenkářky Zlína v nadstavbě v Plzni neustály závěr

Porážkou vstoupily do nadstavbové části mezinárodní soutěže – interligy - házenkářky Zlína. V klání o umístění na 5. až 8. místě české části na palubovce Plzně sehrály vyrovnanou partii, kterou rozhodly závěrečné minuty.

Zájem o Rallysprint Kopná je velký. Uzávěrka přihlášek je v pondělí večer

Nezadržitelně se přiblížil termín uzávěrky přihlášek pro soutěžící na druhý sprintový podnik sezony 2024, kterým bude v termínu 3. – 4. května Síť21 Rallysprint Kopná s tradičním centrem ve Slušovicích. Uzávěrka zaslání přihlášek je stanovena na pondělí 22. dubna ve 20 hodin. Pořadatelé z Rallyklubu východní Morava v AČR registrují den před uzávěrkou více než 100 posádek z České republiky, Slovenska, Polska, Německa a Francie.

Kouč divizního Baťova litoval zahozených šancí. Dalo se bodovat! hřímá

Velká škoda. Tak blízko dobrému výsledku, cenným bodům, už dlouho nebyli zachraňující se divizní fotbalisté Baťova na půdě Kozlovic. Favorit skupiny E ve 22. kole však v neděli odpoledne využil slabší chvilky otrokovických hráčů, kteří dvakrát v rozmezí minuty inkasovali.

Slavia zase zaváhala, má jen bod. Do bitvy o titul půjde z prvního místa Sparta

Fotbalisté Slavie sice v utkání 29. kola první ligy doma s Olomoucí dokázali smazat dvoubrankovou ztrátu, ale bod je pro ně málo. Sešívaní jen remizovali 2:2 a před posledním zápasem základní části je tak jasné, že do nadstavbové skupiny o titul půjde z prvního místa  Sparta. Mistři z Letné přestříleli doma Baník 4:3 a před pražským rivalem mají čtyřbodový náskok. Sparta díky prvenství v základní části bude mít v nadstavbě při derby výhodu domácího prostředí.