Sobota 21.5.2022 , Monika
Hledat

Právě dnes

Sobota | 21. Května 2022

Zpravodajství Zlín

Zdroj: Zlínský deník - Zlínsko

Na Kloboucku zadrželi tři desítky migrantů z Blízkého východu

Jedenatřicet běženců ze států Blízkého východu zajistila v pátek dopoledne cizinecká policie na Valašskokloboucku. Všichni byli bez dokladů totožnosti i bez cestovních dokladů.


Černá zmrzlina je hit, láká i švestková se slivovicí. A jak chutná ta s červíky?

Jedna je černá jako bota, další má na sobě sušené červy a v poslední ucítíte slivovici. Řeč je o netradičních kozích zmrzlinách, které na farmě ve Vizovicích už dlouhá léta vyrábějí manželé Vlčkovi.


Páternoster, Jižňáky i Dřevák: Bar 1931 připravil speciální drinky k výročí

Může toto vše mít něco společného? Může! Jde o názvy drinků, které vytvořili barmani zlínského Baru 1931 na počest letošních oslav 700. výročí od první písemné zmínky o městu Zlín. Drinky připomínají slavné zlínské osobnosti či dominanty. Barmani si pohráli jak s recepturami, tak i se servisem, který je plné hravých a vtipných detailů.


Podpora rodin a dobrá poloha. Důvody proč v obcích přibývá dětí

Kunkovice na Kroměřížsku, Police na Valašsku, Vyškovec na Slovácku a Hostišová na Zlínsku. To jsou čtyři obce, které se mohou pochlubit nejvyšším podílem dětí do čtrnácti let na celkovém počtu v nich žijících obyvatel ze všech obcí a měst ve Zlínském kraji. Ve všech případech tento podíl přesáhl třiadvacet procent, v případě Kunkovic dokonce dvacet šest procent.


Sparta na kolenou. Slovácko ovládlo MOL Cup a má vytouženou trofej!

Dokázali to! Fotbalisté Slovácka završili mimořádnou sezonu ziskem vytoužené trofeje. Celek z Uherského Hradiště poprvé v klubové historii ovládl domácí pohár. Svěřenci trenéra Svědíka ve finále MOL Cupu na vlastním stadionu přejeli bezradnou Spartu 3:1 a v nejmenším městě, kde sídlí ligový klub, rozpoutali obrovskou euforii, nekonečné veselí.


Zemřel Josef Abrhám, herecká legenda se slováckými kořeny

Ve věku 82 let zemřel český herec Josef Abrhám. Populární herec, divadelník a legenda ve svém oboru, se narodil 14. prosince 1939 ve Zlíně. Dětství prožil na Slovácku. Kořeny má v Kunovicích, kde jeho dědeček Josef Abrhám „první“, místní podnikatel a mecenáš, vlastnil strojní cihelnu.


Benefiční Kabelkový veletrh zaplnil zlínské divadlo, vynesl 40 tisíc korun

Málokterá instituce ve Zlíně by toho mohla vyprávět o dámské i mužské eleganci více než Městské divadlo Zlín (MDZ). Vždyť před každým představením je tato budova tichým pozorovatelem toho, jak lidé vytahují ze svých skříní krásné obleky, kostýmky či šaty.


Státní zástupce podal stížnost na rozhodnutí soudu v kauze otravy Bečvy

Státní zástupce Jiří Sachr podal stížnost na rozhodnutí vsetínského okresního soudu v kauze otravy Bečvy. Sachr to řekl ČTK. Vsetínský soud mu před týdnem vrátil kauzu předloňské otravy řeky k došetření.


Zdražení vody a vítězství Veolie? Transformace vodárenství na Zlínsku budí emoce

Vlnu emocí vyvolal výsledek dubnové valné hromady zlínských Vodovodů a kanalizací (VaK), na které zástupci akcionářů nakonec schválili plánovanou transformaci vodárenství na Zlínsku. Hovoří se například o zdražení vodného a stočného pro odběratele.


Cukrová vata, balónky a spousta zábavy. Taková byla neděle na zlínském náměstí

Nafukovací hrad, balonky, klaun a celá řada dalších atrakcí. Takové bylo kulturně-benefiční odpoledne s názvem Milované město, které se uskutečnilo v neděli 15. května na zlínském náměstí Míru.


OBRAZEM: Colors of peace. Náměstí Míru ve Zlíně ozdobily dětské mírové obrázky

Unikátní výstava dětských mírových obrázků v nejrůznějších podobách zkrášlila pódium na náměstí Míru ve Zlíně. Nejzdařilejší výtvarná díla žáků základních škol tam jsou k vidění od pátku 13. května.


Dany a Yuna se představují. Zlínská zoo otevřela dlouho očekávaný Jaguar Trek

Fanoušci zlínské zoo se konečně dočkali. V neděli 15. května se slavnostně otevřel dlouho očekávaný Jaguar Trek. Po dvaceti letech se tak do Zlína znovu vrátily největší jihoamerické kočkovité šelmy.


Kdo nahradí Graubnera? Jména se nabízí, hledání arcibiskupa ale může být dlouhé

V čele olomoucké diecéze končí arcibiskup Jan Graubner. Z Metodějova stolce odejde po třiceti letech. Papež František jej v pátek 13. května jmenoval po Dominiku Dukovi arcibiskupem pražským. Moravskou arcidiecézi dočasně povede apoštolský administrátor, zároveň se bude hledat Graubnerův následovník.


Cyklobusy do hor v kraji vyjíždějí. Kam a kdy vás zavezou?

Pustevny, Soláň, Velké Karlovice, Hostýn nebo Kelčský Javorník. Oblíbené turistické cíle ve Zlínském kraji budou také letos snáze dosažitelné pro cyklisty. Na vybraná místa či do jejich dosahu je dopraví cyklobusy.


OBRAZEM: Hasičské stanice otevřely brány, takto to vypadalo

Všech třináct stanic profesionální hasičů ve Zlínském kraji po dvou letech opět otevřelo v pátek 13. května své brány široké veřejnosti. Návštěvníci tak měli možnost nahlédnout pod pokličku hasičské práce a také si zblízka prohlédnout veškerou techniku.


Jan Graubner se stal novým pražským arcibiskupem

Novým pražským arcibiskupem byl jmenován dosavadní olomoucký arcibiskup a metropolita moravský Jan Graubner. Papež František jej jmenoval v pátek 13. května.


KOMENTÁŘ: Všechno musí mít limit. I turismus pod Sněžníkem

Všechno musí mít limit. I turismus pod Sněžníkem.


Ve Zlatém jablku vystavují filmové klapky

Pokud v tomto týdnu zavítáte do obchodního centra Zlaté Jablko, nenechte si ujít výstavu filmových klapek. Ta letos ukazuje přes stodvacet klapek od výtvarníků zvučných jmen, zapojených do 25. ročníku Salonu filmových klapek. Projekt spojující výtvarné a filmové umění se vrací do Zlína po celorepublikové Klapka Tour a nabízí tak jednu z posledních možností, prohlédnout si klapky ještě před festivalovou dražbou.


Zlínská zoo otevře v neděli expozici Jaguar Trek, obývá ji už samec i samice

Zlínská zoologická zahrada otevře v neděli novou expozici Jaguar Trek. Komplex nabídne vnitřní ubikaci i venkovní výběh pro jaguáry, s rozlohu přes 2000 metrů čtverečních jde zřejmě o největší expozici pro jaguáry v Evropě.


Záchrana jeřábníka. Hasiči trénovali v Otrokovicích

Speciální výcvik na stavebním jeřábu v Otrokovicích absolvovali v úterý 10. května členové lezeckého družstva hasičů ze stanice Zlín.


Archeologové v centru Uherského Hradiště nahlédli do časů Velkomoravské říše

Doslova proti proudu času postupovali archeologové ze Slováckého muzea v centru Uherského Hradiště, když v Prostřední a Mlýnské ulici prováděli archeologický výzkum. Využili rekonstrukce ulic Prostřední a Mlýnská a prostřednictvím několika sond odhalili od 7. dubna do 4. května zajímavá fakta o historii metropole Slovácka.


Vysoké nájmy ve Zlíně? Bude hůř, ceny ještě porostou

Pronájem bytu 2+1 ve Zlíně za dvacet tisíc měsíčně? Co by dříve vypadalo jako žert, je dnes téměř skutečností. Ceny nájmů v krajském městě stoupají a podle expertů se na tom v nadcházejících měsících nic nezmění.


Magické vize Vlastimila Mahdala ve slavičínské knihovně

V aktivní slavičínské knihovně často vystavují práce autorů z regionu. Po fotografiích Zdeňka Polišenského zde 6. května představil své obrazy Vlastimil Mahdal z Uherského Ostrohu a po něm tu bude vystavovat Jan Botek z Ostrožské Nové Vsi.


Viděli jste nehodu na Havlíčkově nábřeží? Policisté hledají svědky

Dopravní policisté hledají svědky pádu cyklistky, který se odehrál v sobotu 7. května krátce před patnáctou hodinou ve Zlíně na Havlíčkově nábřeží.


Benzin a nafta znovu letí nahoru. Kde ve Zlínském kraji natankujete nejlevněji?

Až k téměř 45 korunám za litr vzrostly opět v posledních dnech ceny benzinu na některých čerpacích stanicích ve Zlínském kraji. Za litr nafty pak mnohdy motoristé zaplatí téměř 47 korun.