Nedělě 26.5.2024 , Filip
Hledat

Právě dnes

Nedělě | 26. Května 2024

Zpravodajství Zlín

Zdroj: Zlínský deník - Zlínsko

Tady pramení Jurkovič. Opět otevřeli unikátní Sluneční lázně v Luhačovicích

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Dominanta Luhačovic - obnovený areál Slunečních lázní od architekta Dušana Jurkoviče na samotném začátku kolonády, se v těchto dnech, po tříleté generální rekonstrukci slavnostně otevírá veřejnosti.


Opilci v centru Zlína: Muž s jednou botou napadl cizince

Konflikt, který vyústil napadením a výtržnictvím, řešili v neděli 19. května odpoledne na náměstí Míru ve Zlíně tamní strážníci.


Více než 50 variant burgerů, makronky i waffle provoní do neděle zlínský Čepkov

Více než padesát druhů burgerů nabídne od pátku do neděle zlínský Burger Street Festival. Okolí obchodního centra Čepkov ve Zlíně provoní nejen tato pochoutka v různých variacích, ale také quesadilly, grilovaná žebra, sušené maso nebo belgické hranolky. Milovníci sladkého mohou ochutnat waffle nebo makronky.


Po vlně nevole se Zlín rozhodl snížit svým obyvatelům daň z nemovitosti

Po loňském zvýšení daně z nemovitosti byli začátkem května mnozí obyvatelé Zlína v šoku. Skokové navýšení znamenalo pro některé nárůst až o 700 procent. Představitelé města se nyní rozhodli daň v průměru o šestnáct procent snížit. To znamená, že v roce 2025 by obyvatelé mohli zaplatit o několik set méně.


Sledovat hokej na náměstí? Na Zlínsku moc možností nebude

Po čtvrtečním vítězství nad Amerikou je to jasné. Čeští hokejisté si na světovém šampionátě o víkendu zahrají o medaile. Fanoušci se nejraději druží a prožívají emoce pospolu. Budou mít tuto možnost i ve Zlínském kraji?


Hasiči prověřili své schopnosti při cvičení v zlínském mrakodrapu

Zlínský mrakodrap, známý také jako jednadvacítka, se stal ve čtvrtek dějištěm prověřovacího cvičení krajských hasičů. Do akce se zapojily nejen jednotky profesionálních hasičů HZS Zlínského kraje centrální hasičské stanice ve Zlíně, ale také sbory dobrovolných hasičů ze Zlína, Fryštáku a Želechovic nad Dřevnicí.


Zlínsko v uplynulých dnech opustili

Ve spolupráci s pohřebními službami na Zlínsku přinášíme jména zemřelých, s nimiž se jejich příbuzní a přátelé v uplynulých dnech navždy rozloučili. Zarmouceným rodinám a přátelům vyslovujeme upřímnou soustrast.


Vyšší daň z nemovitosti neovlivní ceny kolejí či stravovací služby ve Zlíně

Zvýšení daně z nemovitosti se dotklo nejen obyvatel Zlína, ale také majitelů komerčních nemovitostí, restaurací nebo také univerzity Tomáše Bati v Zlíně.


Ministerstvo zdravotnictví udělilo zlínské nemocnici statut specializované péče

Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně (KNTB) získala statut centra vysoce specializované spondylochirurgické péče. Pro pacienty s onemocněními a úrazy páteře to znamená zachování poskytované komplexní péče ve Zlínském kraji.


Co čeká na řidiče v létě na Zlínských silnicích? Opravy a uzavírky

Letní evergreen silničních uzavírek se nezadržitelně blíží. Které cesty budou silničáři opravovat, kudy motoristé neprojedou a kde bude provoz omezen?


Za přednášku o vzácné otravě cuketou získala lékařka ze Zlína prestižní ocenění

Lékařka Babeta Čápková z Interního oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně získala první cenu na celosvětovém kurzu Interní medicíny. Porota ji ocenila za přednášku o mimořádně vzácném průběhu otravy hořkou cuketou. Případ řešili lékaři Baťovky loni na podzim.


Hasičská technika i ukázky dovedností. Kroměříž hostí Dny hasičů Zlínského kraje

Ukázky zásahu proti ohni, záchrana osob z výšky, vyproštění z automobilu po nehodě, desítky kusů hasičské techniky a mnoho dalšího bude k vidění v pátek a sobotu 24. a 25. května na Výstavišti v Kroměříži, kde se uskuteční Dny hasičů Zlínského kraje.


Tři projekty z peněz EU, které se ve Zlínském kraji nepovedly. Podívejte se

V květnu Česká republika oslavila dvacet let od vstupu do Evropské unie. Za uplynulé dvě dekády vzniklo ve Zlínském kraji množství projektů, na kterých se EU finančně podílela a podílí. Některé stavby se povedly a přináší lidem užitek, jiné se staly kontroverzními, a to i z hlediska čerpání evropských dotací. Deník přináší přehled tří nepovedených projektů, na které byly evropské finance čerpány.


V Otrokovicích vzniká první Centrum domácí dialýzy v České republice

První ambulantní Centrum domácí dialýzy v České republice se otevírá na poliklinice v Otrokovicích. Na lékaře v nově vzniklém centru se mohou obracet všichni pacienti s onemocněním ledvin, kteří již v pravidelné dialyzační péči na jakémkoliv dialyzačním středisku jsou nebo se nástup na dialýzu v blízké době čeká.


Pěstounská péče o vnuka nebo o deset dětí. Ocenění dostaly čtyři páry

Čtyři manželské páry, které díky pěstounské péči poskytují zázemí dětem, o něž se nemohou postarat jejich biologičtí rodiče, byly v sobotu 18. května oceněny v rámci už 8. ročníku ankety „Ocenění pečujících osob Zlínského kraje“.


Zlínská záchranka bude mít novou sanitku pro převoz novorozenců

Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje (ZZS ZK) letos pořídí novou sanitku pro převoz novorozenců. Nový speciální sanitní vůz za více než 4,5 milionu korun bude zajišťovat transport nejmenších pacientů pro celý kraj i mimo něj.


Eliška bojovala s kaprem pirátem. Obří ryba měla téměř 20 kilo

Křehká žena svedla vítězný boj s kapřím monstrem. Téměř dvacetikilový šupináč zabral v brzkých ranních hodinách. Z hlubin soukromého revíru Ostrata na Zlínsku se mu dobrovolně nechtělo, ale boj nakonec vyhrála rybářka.


Tři projekty z peněz EU, které se ve Zlínském kraji povedly. Podívejte se

V květnu Česká republika oslavila dvacet let od vstupu do Evropské unie. Za uplynulé dvě dekády vzniklo ve Zlínském kraji množství projektů, na kterých se EU finančně podílela a podílí. Některé stavby se povedly a přináší lidem užitek, jiné se staly kontroverzními, a to i z hlediska čerpání evropských dotací. Deník přináší přehled tří povedených projektů, na které byly evropské finance čerpány.


Kunovicemi projela po dvou letech jízda králů. Podívejte se

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Jízdou s vyvoláváním vrcholil v neděli třídenní program jízdy králů v Kunovicích. Starobylá slavnost se tam uskutečnila po dvou letech.


V Hulíně uspořádali první ročník Dne vína. Přijeli vinaři nejen z Česka

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Vůbec poprvé uspořádali v sobotu 18. května v Hulíně Den vína. Akce v tamním Klub café baru nabídla během prvního ročníku vína hned z několika vinařství nejen z Česka. Kromě ochutnávky byly připraveny také besedy s vinaři.


VIDEO: Festival Chutě Zlínského kraje nabídl gastro, řemesla i vinařskou uličku

/FOTO, VIDEO/ V ráj chutí a vůní se v pátek a sobotu proměnilo Výstaviště v Kroměříži. Gastrofestival Chutě Zlínského kraje, který se tam konal vůbec poprvé, nabídl foodtrucky, regionální potraviny, vinařskou uličku, lidová řemesla i kroje.


První nutrie jsou za katrem. Ve Zlíně začal odchyt přemnožených zvířat

Obyvatelé zlínské Bartošovy čtvrti se dočkali odchytu přemnožených nutrií. Invazivní druh hlodavce a potkani dlouhodobě trápí místní. Zvířata se nebojí kontaktu s člověkem a z potoka se klidně vydají na chodníky či dětské hřiště. Několikrát se už stalo, že zaútočily na kolemjdoucí, v dubnu utopily Jack Russell teriéra.


Zlínsko v uplynulých dnech opustili

Ve spolupráci s pohřebními službami na Zlínsku přinášíme jména zemřelých, s nimiž se jejich příbuzní a přátelé v uplynulých dnech navždy rozloučili. Zarmouceným rodinám a přátelům vyslovujeme upřímnou soustrast.


Nová atrakce v Kroměříži. Muzeum Kroměřížska ozdobí pátá Švabinského luneta

Mozaikovou lunetu Maxe Švabinského s názvem Budovatelé Národního divadla budou moci už brzy obdivovat obyvatelé i návštěvníci Kroměříže. Poslední část pětidílného cyklu lunet původně určeného pro výzdobu Národního divadla v Praze bude umístěna do připravené niky v podloubí před vstupem do Muzea Kroměřížska.


Exministr kultury Daniel Herman bude přednášet o Lichtenštejnsku

Lichtenštejnsko, malý stát s velkým vlivem. Jak se mu daří prosperovat a co má společného s Českem, odhalí Daniel Herman.