Pondělí 15.4.2024 , Anastazie
Hledat

Právě dnes

Pondělí | 15. Dubna 2024

Městské divadlo Zlín

Městské divadlo Zlín je repertoárovou divadelní scénou středoevropského typu. Nepřetržitě od roku 1946 spoluvytváří historii českého divadla a patří k jeho nejprogresivnějším scénám. Umělecký kredit zlínského divadla oceňuje odborná kritika i divácká veřejnost, je institucí, na jejíž půdě se setkávají čeští a slovenští umělci.


PROGRAM

Adresa: třída T. Bati 4091/32 761 87 Zlín  |  Ukázat na mapě

www: www.divadlozlin.cz
tel.: +420 577 636 207 , +420 737 227 856
e-mail: prodej@divadlozlin.cz


O firmě Městské divadlo Zlín - detail

Divadlo plní ve Zlíně roli multifunkčního stánku kultury. V řadě mimorepertoárových aktivit vyniká pořádání festivalu Setkání – Stretnutie, který je přehlídkou původní dramatické a inscenační tvorby zejména českých a slovenských divadel.

Práce uměleckého souboru byla oceněna třemi individuálními Cenami Thálie, cenou diváků přidruženou k cenám Alfréda Radoka jakož i cenou diváků pro nejlepší inscenaci přehlídky České divadlo 2009.

Městské divadlo zvládá i roli důstojného reprezentanta města, Zlínského kraje a České republiky. Dosáhlo mimořádných úspěchů při účinkování na festivalech v Německu, Slovinsku, Rakousku, Polsku a Slovensku.

Řada významných ocenění, dlouhodobá divácká přízeň a dobrá hodnocení teatrologů dlouhodobě řadí Městské divadlo Zlín v celorepublikovém hodnocení na přední místo.

Profesionální divadlo ve Zlíně bylo založeno v srpnu 1946 s názvem Divadlo pracujících.

Domovskou scénou mu byla budova dnešní Malé scény. V současné budově sídlí od listopadu 1967. Jeho architektonicky velkoryse řešená budova byla v době svého otevření největším divadelním stánkem v ČSSR s bohatou výtvarnou výzdobou, sálem pro 800 diváků a obrovským jevištěm s nejmodernějším vybavením. 

Tato firma inzeruje také v těchto kategoriích

Fotogalerie firmy